Степан БРАЦЮНЬ

Ваше Високопреосвященство!

Дорогий Владико Ігоре!

 Минуло 20 років, як Господь покликав Вас до виконання дуже важливої місії: вести православну спільноту Харківсько-Полтавської єпархії шляхом Ісуса Христа до Спасіння.

Дев’яності роки були дуже непростими для Вас, Владико. Ви, як один з духовних лідерів УАПЦ, опинилися під шаленим тиском влади, у потоці розколів, зрад і наклепів, підживлених, вочевидь, великими грошима, адмінресурсом з Банкової та Кремля. Вистояти і зберегти Українську Церкву від профанування, дискредитації в очах громадськості, попри всі намагання ворогів нашої нації і держави її знищити – цю місію мужньо і беззастережно здійснювала весь цей час Харківсько-Полтавська єпархія під Вашим проводом. Значною мірою це вдавалося завдяки Вашим, Владико, діям, які не розходяться зі словами. І це та, як показує досвід, християнська чеснота, без якої занепадають і обертаються на протилежність найблагородніші наміри. Відсутність цієї чесноти до морального падіння і катастрофи.

Всупереч обставинам Ви спромоглися відстояти і розвинути у служінні Богові автентичну православну традицію Київської церкви, яка є духовним джерелом української ідентичності. І не має іншого виходу, ніж стати на той шлях, який Ви прокладаєте для нашої Нації своїм служінням Богові, життям, книгами, посланнями, педагогічною діяльністю… Ви закликаєте у посланнях критично оцінювати себе на тлі величі Бога, перемогти свої амбіції; бути вільними, відповідально ставитися до свого духовного здоров’я, вміти захистити власну і національну гідність. Ці якості люди отримують у Церкві Христовій і йдуть за Вами як за своїм духовним лідером не тільки в межах єпархії, а й по всій Україні.

Тож прийміть наші сердечні вітання, Владико. Ви нам дуже потрібні. На таких, як Ви, Вас тримається наша віра в Україну майбутнього – правдиво християнську, справедливу і заможну.

Многих і благих Вам літ!

 

Степан БРАЦЮНЬ,

Голова Конґресу

Українських Націоналістів

(Переглянуто 63 разів, 1 переглядів сьогодні)