Комюніке єпархіяльної консисторії

18 березня 2020 р. ХХХІ єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ прийняв ухвалу про самоліквідацію єпархії, утвореної ще 27 липня 1942 р. внаслідок домовлености про об’єднання митрополита Харківського і Полтавського Феофіла Булдовського з УАПЦ митрополита Полікарпа Сікорського. Така ухвала стала неминучою після входження УАПЦ в діяспорі до складу Константинопольського Патріярхату 1995 р. та відмови більшої частини УАПЦ від виконання заповіту Патріярха Димитрія 2000 р., а згодом її самоліквідації 2018 р. Збереження окремого невеличкого острівця УАПЦ загрожувало відходом єпархіяльної спільноти в розкол. Це стимулювало початок у квітні 2015 р. перемовин про об’єднання з УГКЦ як єдиною збереженою досі безпосередньою спадкоємницею Київської Церкви Володимирового хрещення.

Карантин, який саме розпочався в дні єпархіяльного собору, відтермінував початок тривалого процесу самоліквідації єпархії та єпархіяльної консисторії на два з половиною місяці. Лише з послабленням карантинних обмежень і відновленням праці державних установ 3 червня 2020 р. указом архиєпископа Ігоря (Ісіченка) ухвали ХХХІ єпархіяльного собору були формально проголошені, що й започаткувало процес самоліквідації. Протягом часу його перебігу архиєпископ Ігор за ухвалою ХХХІ єпархіяльного собору зберігає свої повноваження, попри його заяву про вихід на емеритуру.

З усіма питаннями щодо процесу самоліквідації єпархії та перспектив її громад та установ можна звертатися до консисторії, яка продовжує діяти при Свято-Дмитрівському храмі м. Харкова (Полтавський Шлях 44). Електронна адреса консисторії: uaoc.khpe@gmail.com

(Переглянуто 357 разів, 1 переглядів сьогодні)