19 березня р.Б. 2016

Мчч. Хрисанфа і Дарії

1 квітня 2016 р. (н. ст.)

Вих. ч. 032-16

Заява консисторії Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви

Сьогодні минає рік з часу прийняття XXV собором Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви ухвали «Про участь Харківсько-Полтавської єпархії у творенні Єдиної Помісної Церкви». Процес, розпочатий цією ухвалою, відкрив перспективу подолання фатального поділу Київської Церкви. Поділу, що в минулому обернувся підпорядкуванням східноукраїнської частини Київської митрополії Московському патріярхові й перетворенням Православної Церкви на знаряддя імперської політики царської, згодом большевицької, а нині путінської Росії.

Модель об’єднання, що розробляється в процесі діялогу Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ та Української Греко-Католицької Церкви, передбачає відновлення ідентичности київської літургійної та богословської традиції, входження в євхаристійне єднання зі Вселенською Церквою при збереженні духовного досвіду кожної з церковних спільнот, подолання деструктивних явищ, зумовлених відсутністю канонічного визнання УАПЦ та систематичними розколами й конфліктами в православному середовищі України. Проєкт нового статусу Харківсько-Полтавської єпархії буде обговорено й затверджено наступним, XXVI єпархіяльним собором 20 квітня цього року.

Неважко передбачити, що антихристиянські сили, зацікавлені в дискредитації Церкви, збереженні внутрішніх протистоянь в українській християнській спільноті, маніпулюванні Православною Церквою з метою узалежнення України від агресивних ідей «русского мира», політизації церковного життя чинитимуть всілякі перешкоди реалізації об’єднавчих ініціятив. Це може виявлятися в пропагандистських атаках на Харківсько-Полтавську єпархію та обрану нею перспективу розвитку, спробах дискредитації священиків і мирян, зазіханні на юридичні права й майно парафій, а може навіть і на життя активних учасників об’єднавчого процесу. Нас намагатимуться втягти в альтернативні проєкти, в публіцистичні дискусії та особисті конфлікти.

Розуміючи це, консисторія Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ закликає всю єпархіяльну спільноту бути зваженою, спокійною і послідовною в прямуванні до визначної мети. Ми не повинні занурюватися в безплідну полеміку з опонентами об’єднання, керованими іззовні. Тому провокаційні статті та брудні плітки будуть просто іґноруватися. При цьому радимо ретельно фіксувати імена авторів статей і носіїв пліток, враховуючи, що ці особи можуть бути свідомими учасниками професійно підготованих ідеологічних диверсій.

Сьогодні на вечірні в другому паремійному читанні лунають слова: «Справедливість невинного дорогу йому випростовує, безбожний же падає через безбожність свою» (Припов. 11:5). Пам’ятаймо про цю мудру Соломонову пораду й простуймо дорогою справедливих, не зважаючи на безбожні спроби зупинити нас на цій дорозі.

(Переглянуто 119 разів, 1 переглядів сьогодні)