18303

Ще з середньовічних часів українцям відома традиція освячення зброї і благословення вояків на боротьбу. Очевидно, що й тепер є необхідність просити допомоги у Єдиного Всесильного. Саме тому 6 липня 2014 року відбулося освячення військової техніки українського війська. Протоієрей Ігор Литвин, настоятель Свято-Юріївської парафії м. Полтави, декан Полтавського деканату Харківсько-Полтавсьої єпархії УАПЦ, разом із клириками братньої УГКЦ, групою митців і громадських діячів був запрошений взяти участь в урочистій зустрічі із захисниками Батьківщини. Гостей було запрошено Сергієм Архипчуком, режисером-постановником Київського національного академічного театру опери та балету, до місця дислокації Першої танкової бригади у Чернігівській області. У зустрічі взяли участь (зокрема) президент історичного клубу «Холодний Яр» і редактор газети «Незборима нація» Роман Коваль, відомий поета-слемер і шоумен Артем Полежака, співаки гурту «Рутенія» і капелан Київського військового округу від УГКЦ о. Дем’ян  Габорій.

На території частини отцями було відправлено молебень, освячено зброю, танки і бронетранспортери. Благословення на визвольну боротьбу отримали вояки перед відправленням до зони АТО.

У своєму виступі, яким завершився концерт для військових, о.Ігор Литвин наголосив, що неминущі Христові заповіді не залежать від будь-якої політичної кон’юнктури і любити свого ворога в ситуації війни – означає воювати з ним так, як би ви хотіли, щоб він воював з вами. «Війни закінчуються миром, а військові злочини не мають терміну давності. Гнів минає, а вчинене в засліпленні ним обтяжує совість протягом всього залишку життя» – зазначив протоієрей.

Запрошених радо пригостили ситним солдатським обідом і попрощалися, сподіваючись на скору зустріч у визволеній від загарбників Єдиній Україні.

(Переглянуто 74 разів, 1 переглядів сьогодні)