DSC_0065

14 жовтня 2014 р., в день Покрови Пресвятої Богородиці, архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко) призначив своїм указом настоятеля Покровської парафії м. Сватове прот. Дмитра Романківа деканом Луганського деканату Української Автокефальної Православної Церкви. Луганський деканат охоплює територію Луганської і Донецької областей і входить до складу Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.

О. Дмитро Романків народився 24 липня 1972 р. в м. Городенка Івано-Франківської обл. Після здобуття середньої освіти він учився в Чортківській дяківсько-реґентській школі, а 1998 р. вступив до Колеґії Патріярха Мстислава в м. Харків. З огляду на успіхи в навчанні та рекомендації єпархіяльного клиру 25 липня 1999 р. він був рукоположений на диякона, а 2 серпня 1999 р. – на священика. Ось уже 15 років о. Дмитро Романків служить у м. Сватове, очолюючи Покровську парафію. За цей час він виявив себе вдумливим і енергійним  душпастирем, активним духовним лідером, який гуртує довола себе здорові суспільні сили Сватівщини. Настоятель сватівської парафії був відзначений церковними нагородами: палицею (2006) і камілавкою (2010).

Від початку російської аґресії на Сході України о. Дмитро Романків невпинно опікується оборонцями суверенітету України, організує збір допомоги для армії, дбає про забезпечення духовних потреб наших воїнів. Попри небезпеку окупації Сватівського району він завжди лишався вірним своєму пастирському покликанню, надихав свою паству й усіх мешканців Луганщини бути вірними Батьківщині, непохитними в її захисті. За особисту мужність і гідне служіння Церкві й Божому людові о. Дмитро нагороджений наперсним хрестом і піднесений у сан протоієрея (2014).

Одружений; має трьох дітей.

Прот. Дмитрові Романківу як луганському деканові доручено координувати капеланське служіння священиків Української Автокефальної Православної Церкви на терені Донецької і Луганської областей.

 

(Переглянуто 136 разів, 1 переглядів сьогодні)