ПРИСУТНІ: 41 делегат від парафій, братств, Колеґії Патріярха Мстислава, єпархіяльної бібліотеки, єпархіяльної амбулаторії.

ПРИВІТАННЯ: З привітаннями до собору звернулися начальник відділу в справах релігій Харківської облдержадміністрації Ольга Чернявська, голова Харківської обласної організації Української народної партії Василь Третецький, голова Харківської обласної організації ВО «Свобода» Ігор Швайка.

СЛУХАЛИ: 1. Доповідь прот. Валерія Копійки «Православна парафія як школа молитви».

Питання о. Павла Куща про загальну сповідь.

Виступили в обговоренні прот. Іван Лещик (Миколаїв), прот. Сергій Ковальчук (Коженики), прот. Віталій Зубак (Харків), о. Станіслав Аштраф’ян (Соколове).

УХВАЛИЛИ: Освячений Єпархіяльний Собор ухвалює:

1.      Поширювати досвід молитви за Часословом через особистий взірець священиків, розширення практики уставних нелітургійних богослужінь у парафіях та залучення до них парафіян.

2.      Ініціювати нове видання Часослова.

3.      Проводити в парафіях бесіди про церковне богослужіння й приватну молитву.

4.      Дбати про виразне читання молитов у парафіяльних храмах. Провести семінар для дяків з культури церковного читання.

5.      Видати обіжник з текстом додаткових прохань на Святій Літургії.

6.      Схвалити практику організації малих молитовних груп при парафіях та проведення «Днів молитви».

7.      Доручити прот. Валерієві Копійці підготувати статтю до газети «Наша віра» про працю малих молитовних груп.

8.      Доручити о. Станіславу Аштраф’яну підготувати статтю до газети «Наша віра» про проведення «Днів молитви».

9.      Розширювати досвід молитовного читання Псалтиря.

10.  Допустити загальну сповідь мирян як виняткову за умови сполучення спільного визнання провин та індивідуальної сповіді з розгрішенням.

СЛУХАЛИ: 2. Доповідь архиєпископа Ігоря «Перспективи розвитку стосунків Харківсько-Полтавської єпархії з іншими єпархіяльними спільнотами».

УХВАЛИЛИ: Освячений Єпархіяльний Собор ухвалює:

1.      Підтвердити вірність Харківсько-Полтавської єпархії єдиній Українській Автокефальній Православній Церкві на чолі з Блаженнішим митрополитом Константином  відповідно до Акту 27 липня 1942 р.

2.      Висловити подяку УПЦ в США та Українській Автокефальній Православній Церкві у Великій Британії за підтримку братніх стосунків між цими Церквами і Харківсько-Полтавською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви.

3.      Закликати єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в Україні відновити рух до церковної єдности відповідно до ухвалених Архиєрейським собором 1998 р. «Етапів об’єднання Православних Церков України в Єдину Помісну Церкву».

4.      Запевнити Хмельницьку єпархію Української Автокефальної Православної Церкви в молитовній підтримці та солідарності з її прагненням зберегти ідентичність Української Автокефальної Православної Церкви.

5.      Подякувати Львівському крайовому братству апостола Андрія Первозваного за принципову позицію в збереженні цілісности Української Автокефальної Православної Церкви.

6.      Висловити надію на повернення галицьких єпархій Української Автокефальної Православної Церкви до церковної єдности на засадах Статуту Української Автокефальної Православної Церкви 1997 р. та ухвал Помісного собору 2000 р.

СЛУХАЛИ: 3. Повідомлення з деканатів.

Виступили прот. Олег Козуб (Харківський декан – 7 парафій); о. Дмитро Присяжний (Київський деканат – 15 парафій, 11 священиків); прот. Ігор Литвин (Полтавський деканат – 3 парафії, 3 священики); прот. Сергій Підтягин (Луганський деканат – 2 парафії, 2 священики); прот. Іван Лещик (Таврійський деканат – 6 парафій); о. Яків Кротов (м. Москва – 1 громада).

УХВАЛИЛИ:

1. Схвалити працю деканів.

2. Відзначити активну працю київського декана о. Дмитра Присяжного.

3. Звернути увагу настоятелів на необхідність участи в загальноєпархіяльних заходах.

4. 22 травня 2011 р. взяти участь в освяченні Свято-Миколаївського храму с. Глибока Балка.

5. Провести зустріч архиєпископа Ігоря з клиром Таврійської єпархії.

СЛУХАЛИ: 4. Про відзначення 70-річчя Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.

УХВАЛИЛИ: XХІ єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви рекомендує

1. Вшанувати в парафіяльних громадах 70-річчя Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви на свято рівноап. Володимира Великого, 28 липня 2012 р.

2. З нагоди 70-річчя відродження Української Автокефальної Православної Церкви рекомендується провести урочисті академії в парафіяльних громадах.

Поширити книгу4

4. Провести історико-церковну конференцію з проблем відродженняУкраїнської Автокефальної Православної Церкви.

5. 14-16 серпня 2011 р. провести ювілейну єпархіяльну прощу до Зарваниці.

СЛУХАЛИ: 5. Обрання Єпархіяльної Ради Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.

УХВАЛИЛИ: Згідно зі статутом Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви обрати Єпархіяльну Раду в такому складі:

1.    Архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор.

2.    Прот. Віталій Зубак (Харків)

3.    Прот. Іван Лещик (Миколаїв).

4.    Митр. прот. Юрій Бойко (Київ).

5.    Вадим Приходченко (Харків).

6.    Михайло Личук (Кіровоград)

7.    Тарас Худін (Полтава)

СЛУХАЛИ: 6. Обрання Єпархіяльної Ревізійної Комісії.
УХВАЛИЛИ: Згідно зі статутом Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви обрати Єпархіяльну Ревізійну Комісію в такому складі:

1.    О. Дмитро Романків.

2.    Марія Луговенко.

3.    Ольга Усова.

 

(Переглянуто 50 разів, 1 переглядів сьогодні)