Протокол І єпархіяльного собору Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви

(Харків, 5 квітня 1992  р.)

 

ПРИСУТНІ: список додається.
Порядок денний:

Затвердження статуту Харівсько-Полтавської єпархії УАПЦ.
Сучасний стан Харківсько-Полтавської єпархії.
Вибори єпархіяльної ради.

СЛУХАЛИ: 1. Виступ митрополита Антонія про статут Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.

Митрополит Антоній: Він сказав, що Харківсько-Полтавська єпархія – одна з 15, що на території України, утворилася 18 липня 1991 р. на підставі статутів Архиєрейського собору і затверджена Патріярхом. Єпархія нараховує дві області: Харків – кафедральне місто архиєрея. Єпископ для єпархії буде призначений. Зараз обов’язки керуючого єпархією за наказом митрополита Антонія виконує секретар єпархії Ісіченко Ю.А.

Єпархія володіє юридичним статусом, майном, фінансами, має рахунок. Може мати різні відділи, які б сплачували внески, видавництва. Має право займатися господарчою, місійною роботою.

В канонічному управлінні архиєрей є головою єпархії. Постійно діючим виконавчим органом є консисторія, яка підзвітна єпархіяльному собору.

Єпархіяльні збори в кількості 20 чоловік вибирають єпархіяльну раду. Єпархіяльним установам видаються у власність культові споруди, які є пам’ятками архітектури, а центри потім дивляться на спроможність десяток.

Єпархіяльні збори проводяться не рідше 1 разу на рік.

Єпархіяльна рада кожні 3 місяці, можуть частіше.

Затвердити треба фіксоване членство парафії.

Парафіяльні збори вибирають церковні комітети в кількості 3 чоловік. Головою може бути священик, а також секретар і скарбник.всі документі оформлюються за підписом священика і голови комітету.

За призначення священика відповідає єпископ, але громада має право вибирати. Єпископові може надійти 3 кандидатури, але з них вибирає єпископ.

Треба створити контрольну і ревізійну комісію.

Доручається організація єпархії Ісіченку Ю.А.

Кожна єпархія повинна перераховувати на Патріярхію в місяць 250 крб.

Микола Гаврилаш (Циркуни): Пропозиція, щоб 10 %.

Микола Соколенко (Мерефа): Просить якісь пільги для тих громад, які не мають храмів.

Митрополит Антоній: Новоутворені громади мають право звернутися з проханням до Патріярхії звільнити на півроку за їх бажанням. Рішенням Патріярхії про створення при Патріярхії пенсійного фонду. Від держави 37 % на пенсійний фонд. При Патріярхії для священиків пенсію в розмірі 1000 крб. З 1 квітня в пенсійний фонд 30 % зарплати священика, але не менше 300 крб., 250 за диякона, 150 за псаломщика.

Ісіченко Ю.А.: Доповнення про прийняття заяви до Кабінету Міністрів про передачу Успенського собору в Харкові віруючим УАПЦ і надання йому статусу кафедрального собору Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.

УХВАЛИЛИ: Статут прийняти в цілому.

СЛУХАЛИ: 2. Доповідь Ю.А.Ісіченка про хід справ у Харківсько-Полтавській єпархії.

Ісіченко Ю.А.: У Полтавській області – 5 громад, у Харківській – 5 громад. 2 громади. 2 громади на реєстрації. 2 громади.

14 парафій ще не мають храмів. Підкреслювалося, що ми можемо уникаємо конфліктів з конфесіями. У громад УАПЦ гарні толерантні стосунки з громадою римо-католицької церкви, ми йдемо на контакт із РПЦ, але адміністрація області сама створює, зіштовхує конфесії.

Наша церква створює все на порожньому місці. У Полтаві немає церков. За Хрущова зруйновано було 270 церков.

Дуже важко зі священиками. Випуску семінаристів ще немає. Треба, щоб люди були не випадкові. В семінарію приймати тільки за рекомендацією парафій, братств.

Звернув увагу на нормалізацію стосунків парафій і братств як ґарантії здорового розвитку УАПЦ. Інформація про роботу молодіжних організацій, про молодіжні табори. Про поїздку до Івано-Франківська групи дітей на Великдень.

Микола Храпач, староста Успенської громади (Полтава): Братство зареєстроване рік тому. Реєстрацію гальмував уповноважений в справах релігій. 29 церков передано РПЦ, УАПЦ – дзвіницю. Будується Покровська церква в житловому районі.

Юрій Самійленко, голова Полтавського братства (Полтава): Про проблему священиків. Підкреслив, що повинні якісно відрізнятися.

Возняк, голова Слов’янського братства (Слов’янськ): 2 парафії в Донецьку та Слов’янську. Мають проблеми. Заява про входження, поки що тимчасове, до Харківсько-Полтавської єпархії.

УХВАЛИЛИ: Звернутися до Президента України з проханням передачі Святогірського монастиря під юрисдикцію УАПЦ.

СЛУХАЛИ: 3. Вибори до єпархіяльної ради.

УХВАЛИЛИ: Обрати до єпархіяльної ради:

Юрій Ісіченко (м.Харків).
О. Валентин (м. Слов’янськ).
Микола Храпач, староста Успенської громади (м. Полтава).
Ніна Немировська, голова Харківського братства (м. Харків).

Заключне слово митрополита Антонія: Підкреслив, що на соборі була згода.

(Переглянуто 59 разів, 1 переглядів сьогодні)