Порядок денний ХІІІ єпархіяльного собору Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви 17 березня 2004 р.

Відкриття. Вступне слово архиєпископа Ігоря.
Привітання Володимира Стретовича (Юрій Потикун).

СЛУХАЛИ: 1. Формування мирян та духовна опіка вірних у парафіяльній громад.
УХВАЛИЛИ: Для парафій пріоритетним є провадження спільноти до спасіння через залучення до таїнственного життя Церкви, до церковної молитви, читання Слова Божого, навчання катехизису. При цьому мається на меті формування цілісної, гармонійної особистості кожного християнина. Душпастирська праця спрямовується до конкретних особистостей, не повинна бути абстрактною. Навчання є лише частиною загального процесу формування християнина. Визначальним у цьому процесі є духовне здоров’я пастиря, парафії і єпархії, їхнє моральне право на здійснення керівництва спільнотою.
Харківсько-Полтавська єпархія готова до відновлення євхаристійного єднання з іншими єпархіями УАПЦ після подолання ними духовних хвороб, оздровлення церковного життя і зміни предстоятеля. Єпархія підтримує всі можливі способи взаємодії з церквами апостольської традиції остільки, оскільки це є необхідним для спасіння Божого люду.
Продуктивними  у формуванні мирян виглядають такі напрямки, які рекомендуються єпархіяльним собором:
1. Реґулярні катехитичні заняття з початківцями у вірі.
2. Проведення систематичних зустрічей з парафіянами на різні теми церковної вчення.
3. Систематичні індивідуальні зустрічі священиків із мирянами при парафії.
4. Основою навчання має бути знайомство зі Словом Божим і літургійним життям Церкви.
5. Створення при парафіях мирянських організацій на засадах належного здійснення їх душпастирської опіки.
6. Спеціяльна роз’яснювальна праця з парафіянами, покликаними репрезентувати церкву перед відвідувачами, чергувати в громаді.
7. Праця парафіяльних бібліотек та ведення інформаційного стенду з матеріялами з преси та Інтернет.
8. Пошук форм диференційованої праці з різними суспільними групами.
9. Проведення паломництв.
10. Неухильна проповідь священиків на богослужіннях поза храмом, роз’яснення правд віри.
Спільна участь громади в суспільно-культурних заходах.

СЛУХАЛИ: 2. Місія Церкви у протистоянні суспільній кризі.
УХВАЛИЛИ:
Місією Церкви є чесне й відверте свідчення світові про Христову правду. Неприпустимим для церковної спільноти й суперечним Євангелію є безпосередня участь у суспільно-політичному житті як його суб’єкт. Свою участь у подоланні суспільних криз Церква бере, формуючи народ Божий, готовий гідно відповісти на виклики сучасного життя.
Категорично забороняється використовувати церковні богослужіння та інші парафіяльні заходи для передвиборчої та політичної пропаґанди. Даючи благословення певній суспільній акції, священнослужителі беруть на себе відповідальність за духовний зміст її діяльності.
Священик зобов’язаний застерегти парафіян від голосування за осіб, чия діяльність і приватне життя суперечать християнській моралі, за злочинців, за прихильників лівих ідеологій. Програмова підтримка політичними партіями або громадськими організаціями Московського Патріярхату робить недоречною підтримку їх священиками й громадами УАПЦ.

СЛУХАЛИ: 3. Вибори єпархіяльної ради.
УХВАЛИЛИ: Згідно зі статутом Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви обрати до складу Єпархіяльної Ради:
1. Архиєпископа Харківського і Полтавського Ігоря.
2. Митр. прот. Віктора Маринчака (м. Харків).
3. Священика Ігоря Литвина (м. Полтава).
4. Прот. Олексій Климюк (м.Кіровоград).
5. Ольга Різниченко (м.Харків).
6. Андрій Лихошерст (м.Боярка).
7. Людмила Загорняк (м. Очаків).
Єпархіяльний Собор звертає увагу Єпархіяльної Ради на необхідність проведення її реґулярних засідань не рідше як раз на квартал.

СЛУХАЛИ: 4. Вибори єпархіяльної ревізійної комісії.
УХВАЛИЛИ: Згідно зі статутом Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви обрати до складу Єпархіяльної Ревізійної Комісії:
1. Марія Луговенко.
2. Олександра Петренко.
3. Неля Фурсова.
Інформація о. Валерія Копійки про вчення Ґарафіни Маковій.

(Переглянуто 48 разів, 1 переглядів сьогодні)