Ваше Преосвященство, Дорогий наш Владико Василю!

Від усієї спільноти Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, яка так добре Вас знає і так міцно любить, сердечно вітаю Вас із півстолітнім ювілеєм і 20-річчям ієрейського рукоположення. Де б не пролягали шляхи Вашого священичого служіння – в Золочеві, в Києві, у Харкові, – скрізь Ви виявляєте визначний талант творення атмосфери доброзичливости, християнської солідарности, взаємної довіри і взаємодопомоги. Про це з глибокою вдячністю згадують десятки вихованих Вами студентів Колеґії Патріярха Мстислава, це можуть засвідчити василіянські монастирі обох українських провінцій, які змагаються за честь запросити Вас очолити святкове богослужіння. Ваш прихід на кафедру харківського екзарха став дарунком Божого Провидіння для всіх християн київської традиції на Слобожанщині й Полтавщині. Адже Ваша спокійна, смиренна, а водночас креативна присутність у церковному житті Східної України стала важливою підоймою духовного пробудження, подолання штучних юрисдикційних бар’єрів, усвідомлення беззастережної переваги спільних цінностей, дарованих Україні через Володимирове хрещення, над нав’язаними ззовні змаганнями за сфери впливу.

Зі щирою прихильністю і братнім співчуттям спостерігаючи за Вашою інтенсивною архипастирською працею, бажаю Вам щодня відкривати в реаліях власного життя безмежність Божого милосердя, щедрість Його вітцівської любови, рясноту благодатних дарів Святого Духа.

Хай Господь як мудрий садівник допомагає Вас довго і плідно працювати в Його винограднику, посилає Вам вірних і жертовних співпрацівників, примножує Ваші сили й захищає Вас від спокус.

«А Бог усякої благодаті, що покликав вас до вічної слави Своєї в Христі, нехай Сам удосконалить вас.., хай упевнить, зміцнить, уґрунтує» (1 Пет. 5:10).

Εις πολλά έτη Δέσποτα!

† Ігор

архиєпископ Харківський і Полтавський

 

(Переглянуто 313 разів, 1 переглядів сьогодні)