Докторові філологічних наук,

провідному науковому співробітнику

Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України

Юрієві ПЕЛЕШЕНКУ

Вельмишановний Пане Докторе!

Від імени всієї церковної спільноти Харківсько-Полтавської єпархії щиро вітаю Вас – визначного вченого-медієвіста, ветерана київської громади Української Автокефальної Православної Церкви – з 60-річним ювілеєм.

Від початку відродження Української Автокефальної Православної Церкви й досі Ви лишаєтеся її непохитно відданим парафіянином, являючи взірець скромного й сумлінного служіння Христу в світі науки. Ви витримали випробування тиском суспільної думки, політичної кон’юнктури, особистих розчарувань, але ніколи не зрадили своєї Церкви. Коли ж розпочався відповідальний процес відновлення єдности Київської Церкви в усій її повноті, Ви з властивою Вам спокійною компетентністю стали одним із найбільш активних учасників цього процесу.

Ваша висока патріотична свідомість виявилася не лише на київському Майдані 2004-2005 та 2013-2014 рр., але й у подвижницькій праці на ниві української медієвістики, яка завдяки Вам відкрила ціле ґроно визначних постатей минулого, серед яких височіє особистість митрополита Григорія Цамблака. Ще в далекі 80-і рр. ХХ ст. Ви обрали собі за об’єкт наукових студій корпус практично не вивчених пам’яток Пізнього Середньовіччя, аби зрештою сформувати новий напрямок у вітчизняному літературознавстві, а водночас переконливо продемонструвати природну належність нашої культури XIII-XV ст. до загальноєвропейського цивілізаційного простору та її самобутнє місце в цьому контексті. Ваші академічні дослідження завжди позначає цілковита самостійність, скрупульозність праці з текстом, тонке розуміння культурного середовища, і, що найважливіше, делікатне та майстерне виявлення християнського змісту літературних феноменів.

Складаючи Вам сердечну подяку за багаторічне лицарське служіння Істині, бажаю Вам плідного духовного пошуку, нових наукових відкриттів, гідних учнів і послідовників, добра і щастя на многії і благії літа!

† Ігор Ісіченко

архиєпископ Харківський і Полтавський

Харків, 27 серпня 2016 р.

(Переглянуто 199 разів, 1 переглядів сьогодні)