11-listopada-odzyskalismy-niepodleglosc-85-77251

Генеральному консулові

Республіки Польща в Харкові

Панові Станіславові ЛУКАСІКУ

Високодостойний Пане Консуле!

Від імені клиру й мирян Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви щиро вітаю Вас і всіх працівників Генерального консульства Республіки Польща в Харкові зі святом 11 листопада – Днем Незалежности Польщі.

Для українського народу, чия історична доля так тісно пов’язана з драматичним досвідом польської державности, успіхи Республіки Польща в здобутті й захисті національної незалежности, в гідному інтеґруванні до Європейського Союзу як його рівноправного члена є джерелом натхнення в боротьбі за подолання постколоніяльного синдрому та породженого ним комплексу меншовартости. Ми завжди високо цінуватимемо принципову позицію, зайняту Польщею під час російської аґресії в Україну 2014 р. Присутність у Харкові Генерального консульства Республіки Польща сприяла збереженню більшістю східних українців віри в здатність європейської спільноти прийти на допомогу нашому народові, що став жертвою неоімперських амбіцій сусідньої держави.

Користуюся нагодою привітати Вас із початком праці в Харкові й запевняю Вас у молитвах за успішне здійснення Вами Вашої дипломатичної місії.

З правдивою пошаною –

+ Ігор

архиєпископ Харківський і Полтавський

(Переглянуто 232 разів, 1 переглядів сьогодні)