usa

15 червня р.Б. 2014

Пророка Амоса

28 червня 2014 р. (н. ст.)

Вих. ч. 061-14

Надзвичайному і Повноважному Послу

Сполучених Штатів Америки в Україні

Джеффрі Р. Пайєтту

 

Високодостойний Пане Посол!

Маю високу честь від імені клиру й мирян Української Автокефальної Православної Церкви передати Вам і у Вашій особі Президентові й народові Сполучених Штатів Америки щире вітання з нагоди Дня незалежности.

Досвід боротьби народу Сполучених Штатів Америки за незалежність ось уже понад 200 років надихає на боротьбу за власну державність і наш український народ. Настанови «Декларації незалежности» про те, що, «коли довга низка правопорушень і зловживань владою,… виявляє намір підпорядкувати народ абсолютному деспотизму, тоді народ має право та обов’язок повалити такий уряд і встановити нову форму убезпечення народу в майбутньому», переконливо мотивували вибір українців, проголошений 2013-2014 р. на київському Майдані. І чи не найбільшою підтримкою для українців під час революції гідности, розпочатої в листопаді 2013 р., була виважена й послідовна позиція США, завдяки якій вдалося стримати аґресивні наміри зарубіжних покровителів скинутого диктатора.

Сердечно дякую Президентові, Конґресові, Державному департаментові й усім громадянам США за неоціненну братню допомогу, за захист нашого народу від іноземної інтервенції, за розуміння волелюбних прагнень українців. Хай Сам Небесний Отець і Промислитель, Котрий створив людей вільними, дає американському народові силу та наснагу для дальшого виконання шляхетної місії – самому давати світові взірець реальної демократії, а також сприяти країнам, які стали на шлях боротьби за вільне майбутнє.

З правдивою пошаною й глибокою вдячністю –

 

† Ігор

архиєпископ Харківський і Полтавський

(Переглянуто 92 разів, 1 переглядів сьогодні)