Різдво

6-7 січня 2015 р. майже в усіх парафіях Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви відбулися різдвяні богослужіння.

Виняток становила парафія Всіх святих землі Української м. Красний Луч, де у зв’язку з окупацією міста російськими найманцями богослужбове життя довелося тимчасово призупинити. На святкових відправах зачитувалося різдвяне послання архиєпископа Ігоря (Ісіченка). У Свято-Дмитрівському храмі м. Харкова богослужіння очолив архиєпископ Ігор; йому співслужив настоятель храму митр. прот. Віталій Зубак. У проповіді владика Ігор говорив про зустріч у Вифлеємі двох сил: сили Небесного Царя, втіленої в безборонному Немовляті Христі, та сили тоталітарної імперії, котра прагнула загальним переписом ствердити свою владу над цивілізацією Середземномор’я. Позірна перевага Риму не може приховати від нас Божої всемогутности, що спричиняє неодмінну кінцеву перемогу Христа, перемогу євангельської правди й тих, хто її захищає. Відеозапис проповіді вміщено за адресою: http://www.youtube.com/watch?v=uKLNJk1x7JI&feature=c4-overview&list=UU0j-Hzu5LvbKESTbo1nOQnQ. Богослужіння закінчилося спільним співом колядок. Фоторепортаж вміщено за адресою: https://plus.google.com/photos/114248405139296196234/albums/6102059329030933105.

ВЕРТЕП

Після різдвяної літургії в Свято-Дмитрівському храмі відбулася вертепна вистава, здійснена силами дитячої недільної школи та парафіяльного хору (реґент Василь Салевич). Режисерами вистави були викладачі недільної школи Оксана Підопригора та Олена Руда. Відеозапис вміщено за адресою: http://www.youtube.com/watch?v=PfyNEUSQx98&feature=c4-overview&list=UU0j-Hzu5LvbKESTbo1nOQnQ.

Традиційний організатор вертепних вистав Спілки української молоді Роман Черемський, котрий нещодавно повернувся з російського полону, вперше виступав глядачем і кінооператором. По закінченні вистави архиєпископ Ігор тепло привітав Романа Черемського з визволенням, запевнивши, що молитви за нього не припинялися протягом місяців утримування харківського журналіста в неволі.

У Борисоглібській парафії Києва її настоятель митр. прот. Юрій Бойко привітав сотрудника парафії, прот. Сергія Підтягина, з 50-річним ювілеєм і зачитав архиєрейське вітання.

Єпархіяльний капелан Дмитро Романків з м. Сватове Луганської обл. до пізнього вечора об’їздив військові частини на Луганщині, несучи оборонцям України слова різдвяного вітання й душпастирської підтримки.

(Переглянуто 72 разів, 1 переглядів сьогодні)