18 жовтня р.Б. 2014

Апостола Луки

31 жовтня 2014 р. (н. ст.)

Вих. ч. 104-14

Блаженнішому Кир СВЯТОСЛАВУ,

Верховному Архиєпископу і Патріярху

Української Греко-Католицької Церкви

 

Високопреосвященнішому Кир ВОЛОДИМИРУ,

Архиєпископу й Митрополиту Івано-Франківському

Слава Ісусу Христу!

Ваше Блаженство! Високопреосвященніший Владико!

Молитовно єднаючись із Вами в ці скорботні дні прощання з повікнезабутнім єпископом Софроном Мудрим, ЧСВВ, прошу передати всій спільноті Української Греко-Католицької Церкви найщиріші співчуття з приводу упокоєння заслуженого архиєрея, котрий для мільйонів християн в Україні, незалежно від їхньої юрисдикції, був символом незламної вірности Христу, рідній Церкві, своїм монашим обітам.

Для мене це дуже особиста втрата, бо серед єпископату різних конфесій я не мав людини, ближчої та авторитетнішої, ніж владика Софрон Мудрий. Його проповідницький талант, богословська наполегливість, глибока василіянська побожність дозволяли владиці здійматися понад тимчасовими поділами й конфліктами, відкривали перед ним розвиток Київської Церкви в його динаміці й кафоличних вимірах присутности у вселенському християнстві та національному духовному житті.

Хай же вічна пам’ять про спочилого владику Софрона й спільна молитва за спокій його душі стануть нашою відповіддю на ціложиттєву пастирську працю незабутнього архиєрея та дозволять мірою наших скромних сил наближати його мрію про єдність Христової Церкви в Україні в духовному очолюванні руху нашої нації до справжньої свободи.

З братньою в Христі любов’ю –

† Ігор

архиєпископ Харківський і Полтавський

(Переглянуто 106 разів, 1 переглядів сьогодні)