У суботу 6 грудня прийшли на Службу Божу до Свято-Дмитрівської церкви хлопці з 32-го блокпосту, того, що у жовтні потрапив в районі Смілого на Луганщині в оточення. Написали записочки поминальні за  упокій душі своїх загиблих побратимів. Вказали позивні, бо імен не знали. О.Віталію таке було вперше на панахиді відчитувати – замість імен хрещених їхні псевдо. Та Господь наших героїв-захисників і так поіменно знає. Потім була зустріч бійців із парафіянами. Розповідали хлопці, як виживали. Без їжі, води, теплого одягу – два тижні. У кільці псковського полку, сербських найманців  і місцевих сепаратистів. Із замінованим  навколо полем. Селян же, які ризикуючи, передавали харчі, сепари, дізнаючись – хто, катували, палили їм хати. Взагалі мало, говорили хлопці, серед місцевих тих, хто на нашому боці. Тоді ж опівдні зібралися у церкві й учасники поетичного фестивалю «Обручка Катерини». Катріна Хаддат (Розкладай) з Києва передала хлопцям пакуночки із теплими шкарпетками, які сплела 87-річна бабуся Світлани Богдан, Надія Іванівна з Броварів, а також збірки й антології поезій. А командир хлопців Дмитро, якому Маріанна Кіяновська подарувала сплетеного власноруч светра, як в нього влився, так і не схотів його знімати. Це Маріанну дуже втішило. Вона це потім пояснила, що коли сіла плести светра у Львові, було мабуть вже передбачено, що подарує його  саме воїну Дмитрові у Свято-Дмитрівській церкві.

Врешті голова Крайового Братства Андрія Первозванного Вадим Приходченко забрав хлопців, поїхали підібрали їм теплі берці, й у дворі церкви, у швейному цеху Вадима Литвиненка бійці повністю екіпірувались по-зимовому  Наприкінці хлопці із вдячністю признавались, що й не мріяли про таке несподіване свято для себе  – у день Збройних Сил України.

 

Хроніка 32-го посту

З 32-го блокпосту з-під Смілого привезли тіла загиблих. Це вперше сепаратисти дозволили хлопцям з Нацгвардії вивезти своїх. Шукали загиблих на мінному полі. Скільки тіл вивезли – точно не знають, тільки чотири цілих – це три «айдарівці», котрі минулої неділі проривались до 32-го блокпосту та один з командирів самих нацгвардійців, який загинув два тижні тому. Решта – це рештки тіл – 5 або 6. На те, щоб вивезти убитих із заблокованого блокпосту сепаратисти дали годину часу, і як гарантію того, що хлопці, відвізши тіла, повернуться – взяли в заручники двох нацгвардійців. Усьому ж 32 блокпосту висунули ультиматум: вийти зеленим коридором до 12:00 ночі з цієї території. Інакше поїдуть на блокпост танками. Загалом нацгвардійці і десантники 80-ї аеромобільної бригади, які там стоять, зафіксувли біля Смілого 22 танки сепаратистів, два «Гради», направлені в їхній бік, а також машину, повну протипіхотних мін-листочків. Зараз проти наших бійців стоять солдати псковського полку з Росії, сербські найманці, представники т.з. «всевиликого войска донского» і місцеві сепаратисти. Вчора вперше за два тижні сепаратисти пропустили машину зі ста літрами води, а також дозволили провезти макарони. Все інше з провізії, котру передавали нашим воякам, «лнрівці» забрали собі.

Українські бійці від вищого командування мають лише один наказ: триматися, вогонь відкривати вони можуть лише у відповідь та й то – зі стрілкової зброї, і це проти «лнрівських» танків. Бійці не розуміють свого завдання на 32-му блокпосту, пояснюють, що утримують всього півтора кілометра дороги і це безглуздо. А коли хтось намагається прорватися до них з провізією, то їх одразу обстрілюють і бійці гинуть так до них і не діставшися. Нацгвардійці хочуть вийти в зелений коридор і навіть вже не бояться звинувачень в дезертирстві.

UPD: Військові, які утримували 32-й блокпост поблизу Смілого на Луганщині вийшли з оточення. Про це самі десантники повідомили Громадському. 100% особового складу 80-ї бригади, які були на блокпосту, вже в повній безпеці. Наразі військові направляються до місця постійної дислокації. Так само і бійці Національної гвардії, які також утримували блокпост, відступили на безпечну територію.

Фоторепортаж вміщено за адресою: https://plus.google.com/photos/114248405139296196234/albums/6091651689169469569

07.12.2014 р.

титар Свято-Димитрівського храму Ольга Різниченко

(Переглянуто 62 разів, 1 переглядів сьогодні)