DSC_0162-22 січня 2015 р. патріотична громадськість Харкова відзначала День Соборности України. Свято розпочалося в Дмитрівській церкві міста (Полтавський шлях 44) урочистою Святою Літургією за український народ і його державу. Очолив богослужіння архиєпископ Ігор (Ісіченко). Співслужили митр. прот. Віталій Зубак (Харків) і о. Павло Кущ (с. Мурафа). У проповіді архиєпископ Ігор говорив про уроки визвольних змагань і спільну відповідальність українського народу за майбутнє своєї держави. Відеозапис проповіді буде вміщено на єпархіяльних веб-ресурсах. Присутні молилися за захисників України, зокрема за пораненого воїна Дмитра Яроша. Після літургії в парафіяльній трапезній відбулася коротка зустріч із братами Капрановими, що прибули на свято з Києва.

Опівдні представники Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, Харківської обласної організації ВО «Свобода» й інших політичних партій і громадських організацій поклали квіти до пам’ятного знаку проголошенню незалежности України на майдані Свободи. До присутніх звернулися архиєпископ Ігор (Ісіченко) і голова ХОО ВО «Свобода» Ігор Швайка.

Потім святкування перемістилося до пам’ятника Тарасові Шевченку. Воно розпочалося молитвою за Україну, виголошеною архиєпископом Ігорем. Співав хор Свято-Дмитрівського храму м. Харкова (реґент Василь Салевич). Пролунали виступи видавців, письменників, художніх колективів, декламаторів.

Увечері в Харківському літературному музеї відкрилася виставка “Спогади про Майдан”. Організатори й відвідувачі виставки ділилися спогадами про події минулого року, роздумами про Майдан і його роль у захисті української державности. Організували й провели акцію Харківське крайове братство апостола Андрія Первозваного, Всеукраїнське волонтерське об’єднання «Вільні люди» та Харківський літературний музей. Фоторепортаж про святкування вміщено за адресою: https://plus.google.com/photos/114248405139296196234/albums/6107655651467965041

(Переглянуто 69 разів, 1 переглядів сьогодні)