Третій фестиваль християнської творчості «Обручка Катерини»

відбудеться 6-9 грудня 2015 року.

Традиційно він розпочнеться в Свято-Дмитрівській церкві м. Харкова (Полтавський шлях 44) в неділю, 6 грудня, по закінченні Святої Літургії.

Нагадаємо, що з першого фестивалю «Обручка Катерини» 8 грудня 2013 року її учасники поїхали на Майдан до Києва, а другий фестиваль продовжився виступами перед бійцями на українсько-російському кордоні. Нині ж учасники «Обручки»  у понеділок 7 грудня вирушать у триденну поїздку на Донбас за маршрутом: Красноармійськ – Волноваха-Маріуполь, де матимуть виступи, круглі столи спільно з бійцями АТО і творчою інтелігенцією прифронтових міст.

За два роки війни вийшло немало поетичних і прозових творів про Майдан і АТО. І відповідно накопичились питання для спільного обговорення українських письменників, науковців із героями актуальної історії України. Загальна тема круглого столу “Життя твоє покладеш за Мене?” (Ін. 13:38) передбачає входження в євангельську ситуацію і нагадує не тільки про героїку, а й про те, що герої, як і всі інші люди – із слабкостями і гріхами. До кола цієї загальної теми пропонуються на вибір питання для обговорення:

  • «Воїни Світла» у розвитку типу національного героя;
  • Література і політика: знакові події революції і війни у формуванні нової «символічної політики» України;
  • «Під обороною Того, хто нас прощає»: бійці АТО в житті і в літературі;
  • Нові герої української дитячої літератури;
  • Донбас у зіткненні справжніх цінностей і симулякрів;
  • «Повертайся живим»: ціннісний імператив проти штампу;
  • «Я не хочу бути героєм України – не цінує героїв моя країна»: добровольці і влада.

До участи у фестивалі «Обручка Катерини» запрошуються поети, прозаїки, музиканти, художники, а також науковці, творчість яких вписується у християнський дискурс сучасної української культури. Концепція фестивалю незмінно орієнтується на образ святої Катерини, небесної покровительки письменників і науковців, день пам’яти якої припадає на 24 листопада (7 грудня н. ст.).

Усіх охочих взяти участь у фестивалі «Обручка Катерини» у Свято-Дмитрівській церкві Харкова та творчій поїздці по містах Донбасу просимо надсилати тези доповідей (до 2-х сторінок), а також коротку інформацію про себе. Поети, письменники, музиканти та художники, які хотіли б представити свої твори християнської тематики, можуть надсилати тексти (не більше 3-х), відео та фото з короткими анотаціями для конкурсного відбору. Проїзд та проживання – коштом учасників фестивалю.

Матеріали приймаються  до 1 грудня 2015 р. електронною поштою: [email protected] (Тетяна Трофименко) [email protected] (Ольга Різниченко)

Додаткова інформація за телефонами: 0660511082 (Тетяна), 0962830429 (Ольга)
Співорганізатори фестивалю – Харківське крайове братство св. апостола Андрія Первозванного, Харківський літературний музей.
Основні локації у Харкові: Свято-Дмитрівський храм УАПЦ (вул. Полтавський Шлях,  44)  Харківський літературний музей (вул. Фрунзе, 6); Книгарня «Є» (Сумська,3)

 

 ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

«ОБРУЧКА КАТЕРИНИ»

6 ГРУДНЯ, НЕДІЛЯ

9:00 – 10:30 – архиєрейська Свята Літургія

11:00 – 12:00 – інтерактивна програма від Харківського літературного музею “Війна в паперовій обгортці”

12:00 – 13.00 – круглий стіл «Життя твоє покладеш за Мене?» (Ін. 13:38)

13:00 – 13:30 – кава-брейк

13:30 – 15:30 – продовження круглого столу та поетичні читання «Ми не герої, як ви говорите…» за участю Івана Андрусяка, Бориса Гуменюка, Олафа Клеменсена, Катріни Хаддад та студентів Українського католицького університету (Мурин Юрій, філософ, богослов; Максимів Андрій, філософ, богослов; Піцик Соломія, співачка, поетка; Тімоніна Олександра, поетка, співачка, м. Львів)

17.00 – презентація книг поетів Бориса Гуменюка та Олафа Клеменсена у Книгарні «Є» (вул. Сумська, 3).

 

7 ГРУДНЯ, ПОНЕДІЛОК 

Виступи, презентації книг, дискусії у військових підрозділах та освітніх закладах Красноармійська.

8 ГРУДНЯ, ВІВТОРОК 

Виступи у Селідово, Волновасі, Володарському. 

9 ГРУДНЯ, СЕРЕДА

Виступи і круглий стіл «Життя твоє покладеш за Мене?» спільно з військовими, митцями, науковцями й освітянами Маріуполя.

Від’їзд додому.

Обручка

 

 

(Переглянуто 244 разів, 1 переглядів сьогодні)