DSCN9872

Ольга Різниченко

«Хто не знає п. Ніни Данилейко?» – цим питанням після спільної молитви владика Ігор (Ісіченко) розпочав у неділю 29 вересня 2013 р. відкриття  художньої виставки  у Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі Харкова. І – жодної піднятої руки. Дійсно, і п.Ніна, титар  Свято-Юріївської парафії Полтави, як і її чоловік, філософ Володимир. Данилейко,  і  всі їхні шестеро прекрасних талановитих дітей,  добре відомі не тільки у Харківсько-Полтавській єпархії, а й у широких мистецьких колах Полтави та Києва. «От і я вважав, що знаю п.Ніну», – продовжує владика, – «поки мене не запросили у Києві подивитися в музеї Івана Гончара її малярські роботи. І ось перед вами не відображена видима реальність, а переданий символами і алегоріями невидимий світ земного буття». І дійсно, «птахи», «квіти», «риби» і «леви» – чи це не видіння райського саду, як і «сонця», «веселки», «місяці» – безперервного Божого світо творення?!

Це бачення космічної гармонії передається з покоління в покоління українцями в орнаментиці рушників,  у писанкарстві й хатньому стінописі, у музиці й народній пісні. І ця традиція сьогодні, як Боже невичерпне джерело, продовжується колом полтавської родини Данилейків.

Господь  долучив п. Ніну до витоків творення, з яких походить і на яких тримається культурна пам’ять українців, не випадково. Певно, щоб ми знов і знов мали можливість переконатись, що Любов, Мудрість, Краса, Добро споконвічні і актуальні повсякчас. Як зазначив син майстрині, Кий Данилейко: «Оце і є суто народне – за формою і стилем -художнє розписувальне українське мистецтво. Українськіше, здається мені, не можна й намалювати…(…) І ці форми, лінії, кольори, ідеї – сучасні!! В усьому мені відчутно, що їх мальовано рукою (думкою) українки XXI століття».

 

P.S. В розмові п.Ніна зізналась, що після виставки у Німеччині один їхній місцевий заможній чоловік (як Ахметов-п.Ніна) вирішив збудувати у своєму містечку картинну галерею, щоб мешканці, яким так сподобалось її мистецтво (плакали від радості-п.Ніна) могли щоденно ним насолоджуватись!

 

Фоторепортаж про виставку вміщено за адресою: https://picasaweb.google.com/114248405139296196234/2013092902

Виставка діятиме в Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі м. Харкова (Полтавський шлях 44) до 13 жовтня 2013 р. Експозиція відкрита в середу й суботу з 12.00 до 17.00, у неділю з 11.00 до 13.00. Екскурсії замовляти за телефоном: +(057) 712 23 50.

(Переглянуто 100 разів, 1 переглядів сьогодні)