27 жовтня 2016 р. в м. Сватове Луганської области відбулося освячення памʼятника Тарасові Шевченку. Чин освячення відправили настоятель Покровської парафії м. Сватове прот. Дмитро Романків та о. Олег Усов (с. Глушківка на Харківщині). Урочистість зібрала разом представників державної адміністрації, депутатів міської ради, освітян, громадських активістів. У проповіді прот. Дмитро Романків відзначив необхідність гармонійного сполучення духовного та патріотичного виховання. Він з вдячністю згадав про досвід Сватівщини в популяризації української культури, про традиційні Шевченківські дні, конкурси на знання творів Тараса Шевченка, що проводяться в цьому районі.

Photo0399Ініціятором встановлення памʼятника був Олег Якубов. Міський голова Сватова Євген Рибалко підтримав цю ініціятиву, а мешканець Івано-Франківська Сергій Шапирко пожертвував сам памʼятник.

Photo0404-1Міська влада забезпечила облаштування майданчика з постаментом – і ось погруддя Великого Кобзаря звелося в центрі міста, що стало за ці роки символом опору корінних мешканців Луганської області російській агресії.

(Переглянуто 124 разів, 1 переглядів сьогодні)