9 серпня 2017 р. Свято-Пантелеймонівська парафія м. Миколаєва (настоятель протоієрей Іван Лещик) відзначала храмове свято – день пам’яти великомученика і цілителя Пантелеймона. У Православній Церкві святий Пантелеймон-цілитель вельми шанується за його дар зціляти хвороби й повертати недужих до здоров’я – і тілесного, і духовного. Парафіяльний храм великомученика Пантелеймона в Миколаєві знаходиться на території обласної лікарні, що робить його особливо привабливим для тих, кого вразила недуга, і для їхніх друзів та родичів. Щодня в церкві правляться богослужіння, щодня чергує один із найбільш заслужених священиків Харківсько-Полтавської єпархії – о. Іван Лещик, рукоположений самим Патріярхом Димитрієм.

За багаторічною традицією святкові богослужіння очолив архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор. На запрошення настоятеля прибули на свято з крайнього сходу України прот. Дмитро Романків (м. Сватове) і о. Олег Усов (с. Глушківка Куп’янського району).

Вшанування свята почалося напередодні, 8 серпня, з відправи великої вечірні з литією. Всі присутні змогли прикластися до головної святині храму – ікони з часточкою мощів великомученика Пантелеймона. Потім відбулася зустріч архиєпископа Ігоря з парафіянами. Архипастир поділився своїми міркуваннями про покликання християнина в сучасному світі, про духовне життя мирянина, відповів на питання.

Вранці 9 серпня собор священиків відправив молебень до вмч. Пантелеймона з чином малого освячення води. О 9.30 почалася Архиєрейська Свята Літургія. Владика Ігор у проповіді говорив про покликання християнина – свідчити світові про Христа всім своїм життям. Численні парафіяни причастилися Святих Таїн.

По завершенні літургії відбувся хресний хід довкола храму. Архиєпископ Ігор привітав настоятеля і парафіян, відзначивши гідне виконання ними своєї місії – скромного подвигу оздоровчої присутности церковної громади в світі.

Після богослужіння присутні ще довго спілкувалися на парафіяльному подвір’ї за почастунком, приготованим зусиллями громади.

Фоторепортаж вміщено за адресою: https://goo.gl/photos/BuDbRFEqHyNonZRWA

(Переглянуто 177 разів, 1 переглядів сьогодні)