Діяння XVII Єпархіяльного собору Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви (Харків, 1/14 березня р.Б. 2007)

 

Ухвала 1. Про прийняття Якова Кротова до клиру Харківсько-Полтавської єпархії

 

XVII єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви,

 • відповідаючи на прохання священика Якова Кротова;
 • керуючись засадами євангельської любови та християнської солідарности;
 • прагнучи допомогти православним братам і сестрам у Росії, що переживають кризу одержавлених церковних структур;
 • ухвалює:
 • рекомендувати Високопреосвященнішому архиєпископові Харківському і Полтавському Ігореві:
 • зарахувати о. Якова Кротова до клиру Харківсько-Полтавської єпархії на засадах єпархіяльного статуту.

 

Ухвала ч.2.Про формування християнських родин у православній парафії

 

XVII Єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, заслухавши доповідь прот. Івана Лещика «Формування християнських родин у православній парафії»,

ухвалює:

 1. Визнати духовну опіку над родиною пріоритетним завданням парафіяльних громад.
 2. Розробити систему підготовки майбутнього подружжя до прийняття таїнства шлюбу.
 3. Надрукувати пам’ятку для майбутнього подружжя (о. Володимир Червонников і о. Іванові Лещику).
 4. Ширше використовувати різні форми душпастирських відвідин родин парафіян.
 5. Знайомити священнослужителів і мирян з богословською літературою про шлюб і родину.
 6. Виховувати пошану до моральної чистоти як християнської чесноти.
 7. Надавати літньому таборові на Кінбурзькій косі характеру табору відпочинку християнських родин.

Ухвала ч. 3. Про досвід позалітургійних контактів священиків із мирянами в парафіях Харківсько-Полтавської єпархії 

 1. XVII Єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви за матеріялами соборної дискусії про досвід позалітургійних контактів священиків із мирянами в парафіях Харківсько-Полтавської
 2. ухвалює:
 3. Передбачати в графіку щотижневої праці священика час для індивідуальних бесід і зустрічей із людьми.
 4. Заохочувати практику євангельського або біблійного гуртка, що його веде священик.
 5. Розширювати співпрацю з лікарськими й педагогічними середовищами, активніше пропонувати контакти зі священиком і пізнавальні відвідини храму.
 6. Використовувати участь парафії в суспільно-культурних і освітніх проєктах для євангельської проповіді й катехизації.
 7. Надавати пастирську допомогу дитячим і молодіжним організаціям Молодіжний націоналістичний конґрес, «Пласт», «козачата» та ін., спільнотам «Віра і світло».
 8. Підтримати досвід позалітургійної спільної молитви, відправлюваної почергово громадою.
 9. Дбати про неодмінне проповідування під час відправи приватних богослужінь (треб).
 10. Активно поширювати церковну літературу, аудіо- і відео-матеріяли церковного змісту.
 11. Перевидати короткий молитовник.

 

Ухвала ч. 4 . Про проведення єпархіяльного паломництва 2007 р.

 

XVII єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви:

1. Схвалює досвід першого єпархіяльного паломництва до Зарваниці 21-23 серпня 2006 р.

2. Ухвалює провести друге єпархіяльне паломництво 20-24 серпня 2007 р. до богородичних святинь Галичини: чудотворних ікон Божої Матері в Уневі, Зарваниці, Гошеві.

3. Звертається до Львівського крайового братства апостола Андрія Первозваного, Харківського крайового братства апостола Андрія Первозваного з проханням надати допомогу в організації паломництва.

4. Доручає консисторії Харківсько-Полтавської єпархії узгодити деталі проведення паломництва з єпархіяльними управліннями та монашими спільнотами в Галичині.

5. Запрошує парафії Харківсько-Полтавської єпархії взяти найдіяльнішу участь у проведенні єпархіяльного паломництва.

 

Ухвала ч.5. Про інформаційну кампанію щодо «об’єднання УАПЦ з УПЦ-МП»

 

XVII Єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви висловлює подив з приводу поширюваних у засобах масової інформації повідомлень про майбутнє «об’єднання УАПЦ з УПЦ-МП» та створення з цією метою «об’єднавчої комісії».

Українська Автокефальна Православна Церква, яка з 1944 р. вимушена діяти поза межами України, а з 1995 р. ввійшла під юрисдикцію Вселенського Патріярхату, не провадить нині самостійно жодних перемовин із іншими Помісними Церквами. Галасливі кампанії різного роду розкольницьких і авантюрних груп, одній із яких вдалося 2003  р. виготовити дублікати реєстраційних документів Патріярхії Української Автокефальної Православної Церкви, а 2005 р. захопити приміщення Патріярхії й розграбувати її майно, не мають для Української Автокефальної Православної Церкви канонічної правосильности.

Харківсько-Полтавська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви, зберігаючи вірність статутові й ухвалам Помісних Соборів 1990-2000 рр., не бере й не братиме участь у різного роду політичних авантюрах і сепаратних «об’єднаннях». «Об’єднавча комісія», створена під час розколу 1996-1997 рр. й відновлена учасниками цього розколу вже 2006 р., стала по суті прикриттям для реалізації давнього політичного проєкту т. зв. «Галицької митрополії», що має приховати фактичне повернення західноукраїнських православних парафій під контроль Москви. «Об’єднавча комісія» діє на противагу материнським зусиллям Вселенської Константинопольської Патріярхії в подоланні церковної кризи в Україні.

Визнавши 2000 р. за свого духовного провідника Блаженнішого митрополита Константина, що перебрав повноваження предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви від блаженної пам’яти Святішого Патріярха Мстислава, ми не бажаємо збочувати з канонічного шляху творення єдиної Української Помісної Православної Церкви, хоч і розуміємо, що він є важким, відповідальним і тривалим. З вдячністю й синівською покорою вірні Харківсько-Полтавської єпархії, як і всі чесні священнослужителі та миряни Української Автокефальної Православної Церкви в Україні, чекають на скликання Помісного Собору канонічною церковною владою, що діяла б з благословення Церкви-Матері та в порозумінні з Постійною конференцією українських православних єпископів поза межами України.

 

Ухвала ч. 6. Про вшанування 60-річчя акції “Вісла”

 

XVII Єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви висловлює свою християнську солідарність з усіма постраждалими 1947 р. від насильницького виселення українців із рідних земель у Надсянні та Лемківщині під час організованої просовєтським режимом комуністичної Польщі “акції Вісла”.

В дні 60-річчя початку “акції Вісла”, 28-29 квітня 2007 р., запрошуємо всі парафії молитовно вшанувати пам’ять полеглих захисників рідної землі з Української Повстанської Армії та жертв репресивних дій комуністичного польського уряду.

Собор рекомендує єпархіяльній консисторії та парафіяльним громадам провести в ці дні також позалітургійні меморіяльні заходи відповідно до їхніх можливостей.

Собор запрошує хор “Лемковина” провести 28-29 квітня концертні виступи в Харкові для знайомства східних українців із народною культурою українців Західної Галичини.

 

Ухвала ч. 7. Про відзначення ювілейних дат 2007 р.

 

XVII Єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви відзначає необхідність використати душпастирський потенціял ювілейних дат, що припадають на 2007 р. – 1700-річчя упокоєння свт. Іоана Золотоустого, 90-річчя утворення Української Центральної Ради (17 березня 2007 р.), 100-річчя від дня народження Головного командира УПА Романа Шухевича (30 червня 2007 р.) та 65-річчя створення УПА (14 жовтня 2007 р.).

Організувати відвідини іконою з мощами свт. Іоана Золотоустого всіх парафіяльних громад.

Собор пропонує єпархіяльній консисторії, Колеґії Патріярха Мстислава, іншим єпархіяльним установам і парафіяльним громадам взяти участь у громадських ювілейних акціях і передбачити вшанування цих дат у пастирській праці.

Парафіяльним громадам рекомендується брати на себе ініціятиву в відзначенні ювілеїв, де бракуватиме громадської ініціятиви.

 

Ухвала ч. 8. Про обрання Єпархіяльної Ради Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви

 

Освячений єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, що проходить у Богом береженому місті Харкові, ухвалює:

Згідно зі статутом Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви обрати до Єпархіяльну Раду в такому складі:

 1. Архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор.
 2. Прот. Сергій Підтягин (м.Красний Луч).
 3. Прот. Ігор Литвин (м. Полтава).
 4. О. Йосип Дрекало (Кіровоград).
 5. Юрій Потикун (м.Харків).
 6. Олена Стефанова (м.Київ).
 7. Людмила Загорняк (м. Очаків).

 

Ухвала ч. 9. Про обрання Єпархіяльної Ревізійної Комісії

 

Освячений єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, що проходить у Богом береженому місті Харкові, ухвалює:

Згідно зі статутом Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви обрати Єпархіяльну Ревізійну Комісію в такому складі:

 1. Марія Луговенко.
 2. Олександр Рябченко.
 3. Неля Фурсова.

 

(Переглянуто 40 разів, 1 переглядів сьогодні)