Борис і Гліб

2015 р. виповнюється тисяча років з часу мученицької смерти перших русько-українських святих, прославлених у Київській митрополії: синів рівноапостольного Володимира Великого Бориса (в хрещенні Романа), загиблого 24 липня 1015 р., та Гліба (в хрещенні Давида), загиблого 5 вересня 1015 р. Київська Церква тлумачить подвиг князів-страстотерпців як жертву в ім’я братньої любови, покликану запобігти внутрішньому протистоянню й згубним чварам. Тому 2015 рік від Різдва Христового, який розпочинається цими днями, Харківсько-Полтавська єпархія вшановує як Рік святих Бориса і Гліба.

15 травня 2015 р., в день перенесення мощів свв. Бориса і Гліба, відбудеться загальноєпархіяльне вшанування ювілею. Воно пройде в Борисоглібській парафії м. Києва (вул. Касіяна 1) й включатиме Архиєрейську Святу Літургію, хресний хід і урочисту академію. Передбачається участь усіх священиків і делегацій від усіх парафій.

16-17 жовтня 2015 р. в Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі Харкова пройде міжнародна наукова конференція «Святі Борис і Гліб у національній культурі та суспільній думці: Досвід 1000-річної присутности в українській історії», до участи в якій запрошуються науковці – богослови, філософи, історики, літературознавці.

Благословляється знайти можливість для систематичного висвітлення в проповідях, публікаціях, на навчальних заняттях та інших заходах духовного досвіду свв. Бориса і  Гліба.

24 липня (6 серпня за новим календарем), у 1000-річчя загибелі св. Бориса, та 5 (18 за новим календарем) вересня, в 1000-річчя загибелі св. Гліба, пропонується організувати в парафіяльних громадах урочисті богослужіння та бесіди про подвиг свв. Бориса і Гліба як урок національної солідарности й жертовного служіння ближньому.

Інформацію та фоторепортажі про всі заходи на вшанування ювілею необхідно оперативно надсилати до єпархіяльного прес-центру (e-mail: [email protected]).

 

† Ігор, архиєпископ Харківський і Полтавський

12 січня 2015 р.

(Переглянуто 94 разів, 1 переглядів сьогодні)