4 червня 2019 р. в Філадельфії (США) відбудеться інтронізація владики Бориса Ґудзяка на кафедру архиєпископа-митрополита Філадельфійської архиєпархії.

Владика Борис Ґудзяк здавна підтримує дружні стосунки з Харківсько-Полтавською єпархією УАПЦ. Він сприяв налагодженню контактів між очолюваною ним з 2000 р. Львівською Богословською Академією (нині – Український Католицький Університет), а з приходом його 2012 р. на паризьку кафедру братні зв’язки вдалося налагодити між східноукраїнською спільнотою УАПЦ та єпархією святого Володимира Великого для греко-католиків Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу.

В неділю, 2 червня 2019 р. в Свято-Дмитрівському храмі Харкова на Святій Літургії, яку правили архиєпископ Ігор Ісіченко та митр. прот. Віталій Зубак, підносилася молитва за майбутнього північноамериканського митрополита:

«Господи Боже наш, Ти Всемогутній правиш небом і землею та пам’ятаєш і про найменше створіння Твоє. З вірою і любов’ю благаємо Тебе: обдаруй ласкою Твоєю преосвященного єпископа Бориса, постав коло нього Охоронителя Ангела Твого і направ дні життя його на стежку сповнення закону Твого; просвіти розум його пізнанням заповідей Твоїх; зміцни силу волі його бажанням усього доброго і справедливого; огрій серце їйого Твоєю святою любов’ю і співчутливістю до ближніх своїх; прости усі гріхи його, збережи від усякої недуги, заспокой у смутку, пошли все добре і корисне в житті його, а найбільше – Твою небесну ласку, молимось Тобі, Всемилостивий, вислухай нас і помилуй».

Після відпусту архиєпископ Ігор Ісіченко розповів про унікальний внесок владики Бориса Ґудзяка в церковне та інтелектуальне життя українського народу, нагадав про його перебування в Харкові й від імені всіх вірних Харківсько-Полтавської єпархії побажав владиці довгого й плідного архипастирського служіння в США та заохотив присутніх молитися в ці дні за владику Бориса. Церковний хор і всі присутні з піднесенням проспівали «Многая літа» преосвященному архиєпископові-номінантові.

(Переглянуто 106 разів, 1 переглядів сьогодні)