Новодворська

(1950-2014)

Консисторія Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви з глибоким сумом сповіщає про упокоєння парафіянки Свято-Троїцької громади м. Москви, визначного російського правозахисника, чільного представника російської політичної опозиції Валерії Новодворської.

Валерія Новодворська народилася 17 травня 1950 р. в місті Барановичі в Білорусії. Вона закінчила факультет іноземних мов Московського педагогічного інституту ім. Крупської, і вже в 19 років була вперше заарештована за звинуваченням в антисовєтській аґітації та пропаґанді. Відтоді вона неодноразово затримувалася й ув’язнювалася, постійно переслідувалася совєтським режимом, але не припиняла боротьби за його повалення.

З приходом до влади Володимира Путіна Валерія Новодворська систематично застерігала від занурення Росії в трясовину неосталінізму, різко критикувала тоталітарні тенденції в розвитку своєї країни. Вона беззастережно підтримала «революцію гідности» в Україні, гостро засудила російську аґресію в Криму й на Донбасі. Вона по-родинному турбувалася про поранених учасників Майдану, і незадовго до смерти передала пожертву на лікування поранених у Харкові. Померла Валерія Новодворська 12 липня 2014 р. в Москві від ускладнення хронічної хвороби.

Для всіх українців упокоєння Валерії Новодворської є глибоко особистою втратою. Саме її мужній голос давав нам надію на існування іншої, дружньої Росії, здатної бути поряд із українцями в час випробувань. Її життєва позиція була взірцем творення миру між християнськими народами, взірцем гідного наслідування Христа в захисті справедливости, розуміння болю й потреб ближнього.

Благословляється в усіх парафіях Харківсько-Полтавської єпархії протягом наступних сорока днів правити заупокійні богослужіння за новопреставленою Валерією Новодворською. Всіх вірних запрошуємо єднатися в молитві за вічний спокій її душі.

Хай вічна пам’ять про життєвий подвиг Валерії Новодворської буде їй даниною вдячности від нашої єпархії, належністю до котрої вона так пишалася, і від усього українського народу, соратницею в боротьбі якого за свободу виявила себе спочила.

 

(Переглянуто 195 разів, 1 переглядів сьогодні)