DSC_0149_stitch-
Місто Лозова, що на півдні Харківщини, нараховує близько шістдесяти тисяч мешканців, патріотичні погляди мають тут давню традицію і багатьох прихильників. Проте серед численних релігійних громад у місті та районі відсутні церкви українські. Тож ініціативна група лозівчан відвідала Свято-Дмитрівський храм УАПЦ міста Харкова, ознайомилася із особливостями діяльності єпархіальної спільноти, а після повернення додому, 25 травня 2015 року у Лозовій було проведено установчі збори, на яких утворено Преображенську громаду УАПЦ та обрано парафіяльну раду.
Нещодавно, у червні, відбулася зустріч архиєпископа Харківського і Полтавського Ігоря (Ісіченка) із мешканцями міста Лозова та сусіднього, Близнюківського, району Харківщини, де також відсутні українські церкви. Владику Ігоря супроводжували голова Харківського крайового братства апостола Андрія Первозваного п. Вадим Приходченко та директор єпархіяльного прес-центру п. Віталій Липинський.
Під час зустрічі із місцевими вірянами та тими лозівчанами, хто виявив зацікавлення київською церковною традицією, владика Ігор розповів про зміст життя християнина, історію Церкви Христової в Україні, специфіку сучасного релігійного становища в державі.
Пан Вадим Приходченко поділився власним духовним досвідом – як він прийшов до Церкви, в чому особливість мирянського служіння в Братстві та про волонтерську діяльність (група «Доброчинець») у допомозі нашим воякам на фронті.
Пан Віталій Липинський схарактеризував напрямки інформаційного забезпечення діяльності єпархії загалом та парафіяльної спільноти зокрема. Адже в сучасному світі є вислів: «Якщо ви не присутні в Інтернеті, то вас немає». Тому для Церкви надзвичайно важливо бути присутньою у Всесвітній мережі – на сайтах, форумах, в соціальних мережах («Фейсбук», «Твіттер» тощо).
Титар лозівської парафії В’ячеслав Труш прочитав коротку доповідь, присвячену історії християнства на Лозівщині.
Слухачі задавали запитання, ділилися міркуваннями щодо організації життя парафії. Сподіваємося, що новоутворена Преображенська парафія спричиниться до преображення духовного життя лозівчан, осмисленню та повсякденному практикуванню ними київської традиції християнства.

Фотозвіт про зустріч вміщено за адресою: https://plus.google.com/photos/114248405139296196234/albums/6161397865688971137
Відеозапис зустрічі

(Переглянуто 84 разів, 1 переглядів сьогодні)