Заключна молитва26 березня 2014 р. в Харкові пройшов черговий, XXIV собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви. Очолив собор архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко). В соборі брали участь 39 делеґатів від парафій та братств.

Собор відкрився спільною відправою шостого часу. Було заслухано доповідь настоятеля Свято-Миколаївської парафії с. Циркуни прот. Олега Козуба  «Шляхи впровадження парафіян у читання Святого Письма».

24-й єпархіяльний собор (2014 р.) Доповідь о. Олега КозубаВ обговоренні виступили архиєпископ Ігор, о. Володимир Червонников, о. Станіслав Аштраф’ян, прот. Ігор Литвин, о. Яков Кротов.

Виступає протоієрей Ігор ЛитвинБуло ухвалено:

Рекомендувати настоятелям усіх парафій запровадити реґулярні заняття біблійної школи (біблійного гуртка).

Використовувати інтернет-ресурси для планування й проведення занять з вивчення Біблії.

Залучати при вивченні Святого Письма відеосюжети й матеріяли з української та світової культури.

Ширше залучати парафіян до проведення занять з вивчення Біблії.

3-DSCN6504

З доповіддю «Церква і Майдан» виступив архиєпископ Ігор (Ісіченко). Він відзначив гідну позицію єпархіяльної спільноти в процесах, окреслених як «революція гідности». З огляду на зовнішні небезпеки на східному кордоні України було запропоновано низку заходів для забезпечення апостольського служіння єпархії за умов воєнних дій. В обговоренні взяли участь о. Дмитро Романків (м. Сватове), прот. Іван Лещик (Миколаїв), о. Павло Кущ (с. Мурафа), о. Олег Коваленко (Паліївка). Прийнято ухвалу «Досвід Майдану й перспектива розвитку Харківсько-Полтавської єпархії».

Собор заслухав інформацію деканів прот. Олега Козуба, прот. Дмитра Присяжного, прот. Сергія Підтягина, прот. Ігоря Литвина, прот. Івана Лещика. Було відзначено складність ситуації в південних районах Луганської обл. і необхідність надання допомоги прот. Сергієві Підтягину.

Собор ухвалив провести наступну прощу до Зарваниці 20-23 серпня 2014 р., включивши до маршруту прощі Львів.

До єпархіяльної ради було обрано: Архиєпископа Ігор (Ісіченка). Прот. Олега Козуба (Циркуни), прот. Йосипа Дрекала (Кіровоград), о. Дмитра Романківа (Сватове), п. Наталю Баклан (Миколаїв), п. Олега Бондарука (Боярка), п. Василя Крупу (Глибока Балка).

До ревізійної комісії увійшли о. Володимир Червонников, п. Неля Фірсова, п. Ольга Усова.

Було схвалено працю єпархіяльного суду й продовжено його повноваження. Урочисте вшанування 25-річчя відродження УАПЦ в Україні вирішено провести 8 листопада 2014 р. в Харкові.

Після завершення собору його учасники висповідалися й взяли участь у відправі Літургії Ранішосвячених Дарів.

Фоторепортаж про собор вміщено за адресою: https://picasaweb.google.com/114248405139296196234/20140326

(Переглянуто 121 разів, 1 переглядів сьогодні)