DSC00236

31 липня р.Б. 2014

Передсвято Винесення Чесного Хреста

13 серпня 2014 р. (н. ст.)

Вих. ч. 075-14

Обіжник ч. 5

Починаючи з 2006 р., парафіяльні громади Харківсько-Полтавської єпархії щороку зустрічалися під час Успенського посту біля чудотворної ікони Божої Матері в Зарваниці на прощі. Суворі обставини воєнного протистояння російській окупації на терені нашої єпархії не дозволяють провести прощу 2014 р. в звичному форматі. Тому в парафіяльних громадах під час Успенського посту з 14 до 27 серпня 2014 р. відбудеться духовна проща до Зарваниці.

На час прощі у відповідному місці храму слід вмістити копію чудотворної Зарваницької ікони Божої Матері й по можливості реґулярно відправляти перед нею молебні та акафіст з молитвою про перемогу над супротивниками й відновлення миру в Україні.

Кожен учасник прощі додатково до звичайного правила щодня має прочитати десять молитов «Богородице Діво, радуйся» і хоча б один раз за час посту приватно прочитати акафіст до Пресвятої Богородиці. Всі учасники прощі заохочуються до суворого дотримання посту, до сповіді й причастя Святих Таїн. Гроші, що призначалися на дорогу до Зарваниці, варто пожертвувати на потреби українського війська та поранених учасників війни.

Уявно долаючи дорогу до Зарваниці, щодня зупиняймося думкою перед черговим свідком чудовної опіки Богородиці над Україною:

 1. Собором Святої Софії та іконою «Нерушима Стіна» в Києві (14 серпня);
 2. Белзькою (Ченстоховською) іконою Божої Матері (15 серпня);
 3. Холмською іконою Божої Матері на Волині (16 серпня);
 4. Куп’ятицькою іконою Божої Матері на Поліссі (17 серпня);
 5. Єлецькою іконою Божої Матері в Чернігові (18 серпня);
 6. Цільбоносною стопою Богородиці на Почаївській горі (19 серпня);
 7. Святогірським Успенським монастирем над Сіверським Дінцем (20 серпня);
 8. Унівським Успенським монастирем на Львівщині (21 серпня);
 9. Озерянською іконою Божої Матері в Харкові (22 серпня); 
 10. Козельщанською іконою Божої Матері на Полтавщині (23 серпня);
 11. Касперівською іконою Божої Матері в Таврії (24 серпня);
 12. Гошівською іконою Божої Матері на Прикарпатті (25 серпня);
 13. Крехівською іконою Божої Матері на Львівщині (26 серпня);
 14. Чудотворним місцем у Зарваниці (27 серпня).

Шукаймо відомості про кожну з цих святинь або місць, освячених опікою Пресвятої Діви. Поміркуймо над тим, як явлення Божої Матері або її реліквії впливали на нашу історичну дійсність у часи найбільших суспільних потрясінь і безнадії. Спробуймо відчути силу покрови Пресвятої Богородиці, яка вже понад тисячу років простягається над нашим народом і Христовою Церквою в Україні. І наповнюймо вірою та надією нашу молитву, яка має невпинно лунати в серці протягом Успенського посту: «Пресвятая Богородице, спаси нас!»

Настоятелям і парафіяльним управам рекомендується розміщувати допоміжні матеріяли (про Зарваницю та інші богородичні святині України) на інформаційних стендах. Настоятелям радиться знайомити парафіян у проповідях із досвідом опіки Пречистої Діви над Україною, засвідченим богородичними святинями.

 

† Ігор

архиєпископ Харківський і Полтавський

(Переглянуто 75 разів, 1 переглядів сьогодні)