Панас
Вих .ч. 40
10 грудня 2013 р.Б.ЗАЯВА
Управи Львівського крайового ставропігійного Братства святого апостола Андрія Первозваного Української Автокефальної Православної Церкви з приводу затримання Олега ПАНАСА9 грудня 2013 року перевдягнені в цивільне співробітники МВС підступно схопили члена Братства святого апостола Андрія Первозваного УАПЦ та фотокореспондента братської газети «Успенська Вежа» п. Олега Панаса та вивезли його до Києва. До Олега не допускають його адвоката, натомість призначили державного «захисника», подібно як свого часу адвокатом Василя Стуса було призначено В. Медведчука. Також Олегові не дозволяють спілкуватися з родичами.
Ми вважаємо, що справжньою причиною затримання Олега Панаса є його професійна діяльность фотографа-кореспондента, чиї фотографії подій на Майдані стали надбанням світової громадськості за посередництвом міжнародних інформаційних агенцій Reuters та інших. На цих світлинах були зафіксовані співробітники спецзагону «Беркут», котрі били беззахисних студентів-мітингувальників. Тому арешт Олега є помстою за його відважну громадську позицію, за оприлюднення фотодокументів злочинної діяльності підрозділів МВС.
Дотепер не затримано жодного співробітника «Беркуту», винного у побитті учасників Євромайдану, не виявлено жодного провокатора. Натомість в’язнями київських тюрем стають учасники мирних маніфестацій, журналісти та правозахисники.
Ми звертаємося до депутатів Верховної Ради України, до міжнародних правозахисних організацій з проханням підтримати нашу вимогу звільнити Олега Панаса та інших політв’язнів і припинити подальші політичні репресії в Україні.

За дорученням управи Тарас Дмитрик, Голова Братства

 

(Переглянуто 114 разів, 1 переглядів сьогодні)