17 грудня 2015 р. з ініціятиви Блаженнішого Святослава, Глави і Отця Української Греко-Католицької Церкви, в приміщенні Патріярхії УГКЦ пройшла зустріч Глави УГКЦ з клиром Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ. Блаженнішого Святослава супроводжував голова Екуменічної комісії УГКЦ о. Ігор Шабан. Харківсько-Полтавську єпархію представляли архиєпископ Ігор (Ісіченко), митр. прот. Юрій Бойко (м. Київ), митр. прот. Віталій Зубак (Харків), прот. Іван Лещик (Миколаїв), прот. Ігор Литвин (Полтава), прот. Дмитро Романків (Сватове), о. Леонід Сливканич (Олешки), о. Володимир Червонников (Канів), о. Олег Усов (с. Глушківка на Харківщині), о. Павло Кущ (с. Мурафа на Харківщині), ієромонах Саватій Солом’янюк (м. Київ), о. Федір Сипейкін (Канів).

Блаженніший Святослав розповів про процес обговорення пропозицій УГКЦ, які мають надійти до Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ у відповідь на об’єднавчу ініціятиву її собору 2015 р. Він підкреслив необхідність абсолютної відкритости об’єднавчих процесів, широкого залучення до них священства і мирян обох церков. Глава УГКЦ звернувся до клириків з закликом оцінити озвучені ним пропозиції та поділитися власними міркуваннями щодо процесів об’єднання. При цьому Блаженніший Святослав наголосив, що сама перспектива об’єднання незворотня, не дискутується й дістала в УГКЦ одностайну підтримку.

Кожен учасник зустрічі мав нагоду висловити свої думки та поставити питання Блаженнішому. Архиєпископ Ігор відзначив, що об’єднавчий процес, маючи на меті виростання в єдину Київську Церкву її досі поділених частин, покликаний захистити й зберегти духовну спадщину УАПЦ як складову частину спільної християнської спадщини України.

 Блаженніший Святослав привітав гостей з майбутнім днем пам’яти свт. Миколая Мир-Лікійського і вручив їм книги, що відображають еклезіологічну концепцію сучасної УГКЦ. Архиєпископ Ігор подякував від імені присутніх за подарунки й вручив Главі УГКЦ публікації, підготовані з ініціятиви та за діяльної участи Харківсько-Полтавської єпархії. Учасники зустрічі узгодили головні етапи праці над поєднанням і домовилися про постійні контакти.

Зустріч завершилася спільною молитвою в каплиці Патріярхії.

Фотоальбом (https://picasaweb.google.com/114248405139296196234/20151217) про зустріч підготував секретар Глави УГКЦ о. Олег Олекса.

(Переглянуто 1 166 разів, 1 переглядів сьогодні)