3-4 вересня 2017 р. Харківське крайове братство апостола Андрія Первозваного і волонтерська організація «Доброчинець» за узгодженням із військово-цивільною адміністрацією Станично-Луганського та Новоайдарського районів Луганської області організували низку зустрічей архиєпископа Харківського і Полтавського Ігоря (Ісіченка) з військовослужбовцями Збройних Сил України. Поїздка відбулася завдяки ініціятиві відомого харківського фотожурналіста Юрія Ворошилова та титаря Свято-Дмитрівської парафії Харкова, заслуженого волонтера Ольги Різниченко.

04-DSC_2534  47-DSC_303748-DSC_30383 вересня після недільної літургії архиєпископ Ігор у супроводі голови Харківського крайового братства Вадима Приходченка відбув на Луганщину.

07-DSC_2581На межі м. Сватове владику зустрічав настоятель тамтешньої Покровської парафії прот. Дмитро Романків. Під душпастирською опікою отця Дмитра перебуває низка військових частин, розташованих у Сватовому. Архиєпископ Ігор і о. Дмитро Романків відвідали чотири військові частини й військову комендатуру Сватового.

01-DSC_246611-DSC_2658Скрізь архиєпископ Ігор мав бесіди про християнський вимір оборони батьківщини та суспільну місію національного війська.

20-DSC_2754У каплиці при військовій комендатурі було відправлено молебень.

10-DSC_2623Владика Ігор і о. Дмитро Романків підійнялися на пагорб, де встановлено хрест на позначення дванадцятої стації Хресної Дороги України, й помолилися перед ним за захисників України й усіх, хто постраждав від російської аґресії. Архиєпископ Ігор оглянув руїни на місці колишніх складів з боєприпасами, де 29 жовтня 2015 р. стався вибух, причини якого досі не виявлено.

40-DSC_29094 вересня архиєпископ Ігор відправив молебень перед фігурою Пресвятої Богородиці, встановленої в Станиці Луганській біля військової частини. Разом із владикою молилися військовослужбовці з місцевих частин. Архиєпископ звернувся до них із проповіддю.

44-DSC_2958 45-DSC_2998Наступні дві зустрічі з військовослужбовцями пройшли в м. Щастя.

50-DSC_3088 54-DSC_3141У каплиці на території Луганської ТЕС було відправлено молебень.

Після цього архиєпископ Ігор прибув до Новоайдарської районної державної адміністрації в селищі Новоайдар, де на нього чекали голова Віктор Сергієнко та його заступник Тетяна Новикова.

56-DSC_3162 57-DSC_3164Після зацікавленої розмови з керівниками району в районному будинку культури Новоайдару пройшла бесіда архиєпископа Ігоря (професора Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, доктора філологічних наук) із учителями Новоайдарського району. Владика ділився своїми роздумами над суспільним потенціялом української літератури та національної історії, який необхідно реалізувати в процесі патріотичного виховання учнів.

Увечері 4 вересня владика повернувся до Харкова.

Фоторепортаж Юрія Ворошилова вміщено за адресою: https://photos.app.goo.gl/EExyZYltIwvbinBC2

(Переглянуто 180 разів, 1 переглядів сьогодні)