Те, про що мріяли на кухнях у 90-ті, розраховуючи, скільки тротилу треба, щоби підірвати комуністичного ідола, звершилося. 28 вересня 2014 року увійде в історію України як символ кінець посттоталітарного розвитку нашої держави. Віднині опозиція Києва – столиці України і Харкова – «першої столиці УРСР» подолана.

Найбільший за розміром «привид комунізму» більше не псуватиме вигляд найширшої в Європі площі. І назва площі не контрастуватиме із своїм первісним смислом. Свобода як джерело слобідської ментальності  гейзером пробила намул, що десятками років зсипався в голови громадян із  совєтської пропагандистської машини. І тепер наше місто дійсно може називатися столицею. Столицею Слобідської України, де у лютому на початку минулого століття вперше засновником українського націоналізму Миколою Міхновським була виголошена програма боротьби за утворення Української Самостійної Соборної Держави.   Наприкінці 1900 року, у відповідь на заборону офіційної влади зробити напис українською мовою на пам’ятнику Котляревському у Полтаві, від імені  Революційної Української Партії він написав «Одвертий лист до міністра Сипяґіна», який закінчувався словами:

«Українська нація мусить скинути пановання чужинців, бо вони огиджують саму душу нації. Мусить добути собі свободу, хоч би захиталася ціла Росія! Мусить добути собі визволення з рабства національного та політичного, хоч би пролилися ріки крови! А та кров, що поллється, впаде як народне прокляття на Вашу голову, пане міністер, і на голови всіх гнобителів нашої нації» (включно з сьогоднішніми гнобителями – Путіним і Ко).

Мандрівний український філософ Григорій Савич Сковорода, який більшість своїх  актуальних з 18 століття дотепер трактатів написав на Слобожанщині,  називав місто Захарія (Харків) «сьомим оком Господа»». Ці очі сліпі, доки закрита зіниця. Але Харків стане справжнім сонцем, коли Господь розкриє свої очі і зглянеться на нього. Тоді засяє місто радістю, миром, любов’ю, коли прокинеться в наших серцях віра Христова.

Фотоальбом “2014 09 28 Марш миру у Харкові (з ПРЕКРАСНИМ фіналом)” розміщено за адресою: https://plus.google.com/photos/114248405139296196234/albums/6064946703278094001

28.09.2014 р.

титар Свято-Димитрівського храму Ольга Різниченко

(Переглянуто 71 разів, 1 переглядів сьогодні)