Молитва перед початком собору1 квітня 2015 р. в Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі м. Харкова пройшов XXV єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ. У ньому взяли участь 37 делеґатів від парафій і братств.

Перед початком собору було відправлено богослужіння 6-го часу. Присутні вшанували пам’ять спочилих Євгена Сверстюка, Валерії Новодворської, Лілії Воєводи, Варвари Соколовської та інших парафіян, що відійшли у вічні оселі після попереднього собору. Єпархіяльний собор привітали митр. прот. Василь Саган (Львівська єпархія УАПЦ) та голова Львівського крайового братства Володимир Харко.

Доповідь «Харківсько-Полтавська єпархія перед викликом російської аґресії» виголосив луганський декан прот. Дмитро Романків. В обговоренні виступили прот. Олег Козуб, прот. Дмитро Присяжний, голова Харківського крайового братства Вадим Приходченко. Було ухвалено скласти список священиків Харківсько-Полтавської єпархії, уповноважених на капеланське служіння, і надіслати його до Міністерства оборони України для внесення до Реєстру військових священиків, розробити приписи служіння Святої Літургії у районі бойових дій, провести збір літургійного посуду й богослужбового облачення для капеланського служіння, створити єпархіяльний фонд для утримання капеланів.

Жваві дискусії викликала доповідь архиєпископа Ігоря (Ісіченка) «Політичні проєкти й канонічні перспективи подолання церковного поділу». Більшістю голосів було прийнято ухвалу «Про участь Харківсько-Полтавської єпархії у творенні Єдиної Помісної Церкви».

Було заслухано повідомлення з Київського, Таврійського й Луганського деканатів, з якими виступили декани прот. Дмитро Присяжний, прот. Іван Лещик, прот. Дмитро Романків.

До складу єпархіяльної ради обрано архиєпископа Ігоря (Ісіченка), митр. прот. Віталія Зубака, прот. Івана Лещика, прот. Дмитра Романківа, диякона Федора Сіпєйкіна, Вадима Приходченка, Ніну Данилейко.

Підтверджено повноваження єпархіяльного суду (о. Олег Усов, о. Станіслав Аштраф’ян, о. Павло Кущ) та єпархіяльної ревізійної комісії  (о. Володимир Червонников, Неля Фірсова, Ольга Усова).

Після завершення собору пройшла сповідь священнослужителів, а ввечері було відправлено Літургію Ранішосвячених Дарів.

Фоторепортаж про собор вміщено за адресою: https://plus.google.com/photos/114248405139296196234/albums/6133932026497128497

 

(Переглянуто 242 разів, 1 переглядів сьогодні)