Обіжник

15 грудня 2018 р. релігійне об’єднання, що юридично закріпило за собою назву «Українська Автокефальна Православна Церква», самоліквідувалося. Внаслідок його об’єднання з Українською Православною Церквою Київського Патріярхату та групою клириків і мирян Української Православної Церкви Московського Патріярхату утворилося нове релігійне об’єднання – Православна Церква України (ПЦУ).

Клир і миряни Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ вітають цю подію і моляться за успішне становлення та розвиток нової Православної Церкви. Ми сподіваємося від її проводу системного звільнення від реліктів синодального православ’я й повернення до української, києво-галицької помісної традиції. Гідною відповіддю на виклики модерного часу буде зміна характеру стосунків з іншими Церквами, відмова від політичної риторики, опанування мистецтвом братнього діялогу.

Харківсько-Полтавська єпархія залишилася єдиною церковною спільнотою в Україні, яка зберігає тяглість традиції, представленої іменами митрополита Полікарпа Сікорського, патріярхів Мстислава й Димитрія. Це накладає на нас особливу відповідальність в усвідомленні цієї традиції, її збереженні й діленні нею з партнерами в міжцерковному діялозі.

З весни 2015 р. триває процес єднання Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ з Українською Греко-Католицькою Церквою. Пройдено важливий відтинок на цьому відповідальному шляху. Ми торуємо його і для інших, бо віримо, що новостворена ПЦУ згодом долучиться до процесу відновлення єдиної Помісної Церкви київської традиції в сопричасті зі Вселенською Церквою. Адже без Української Греко-Католицької Церкви, яка найповніше зберегла в собі києво-галицьку помісну традицію, єдність українських християн ніколи не буде повноцінною.

В цей відповідальний час ми повинні засвідчити християнську любов до братньої спільноти, яка шукає нові шляхи подолання церковного розбрату, та тверду свідомість своєї православної ідентичности. Важливо стриматися від критики неминучих проблем, які супроводжують творення нової Православної Церкви, від необачних кроків, які б обернулися втечею від власної місії – бути першими в пошуку досконалої єдности. Від нас очікують не участи в суспільно-політичних кампаніях або втечі в інші юрисдикції, а зрілого свідчення християнської солідарности Харківсько-Полтавської єпархії, скоординованости наших дій, узгодження позицій із партнерами в діялозі – єпископатом і всією повнотою Української Греко-Католицької Церкви. Саме це, як і наші ревні молитви за єдність Христової Церкви в Україні, й буде найкращою допомогою в становленні Православної Церкви України та захисті від намагань зробити її знаряддям політичних кампаній і передвиборчих маніпуляцій.

Ігор

архиєпископ Харківський і Полтавський

(Переглянуто 3 456 разів, 1 переглядів сьогодні)