Баркемп
16 вересня в Харкові у Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі відбувся міжрелігійний бар-кемп* «Шляхи досягнення миру у досвіді релігій світу та український контекст». Проведення заходу було ініційовано Комісією сприяння єдності християн Української Греко-Католицької Церкви та підтримано харківською Колеґією Патріярха Мстислава. Предметом дискусії стало обговорення релігійної ситуації в Україні та світі, зокрема пошуку шляхів порозуміння християнських, юдейських та мусульманських громад.

Відкрив конференцію о. Ігор Шабан, голова Комісії сприяння єдності християн, який зосередив увагу на потребі утвердження добросусідських відносин між різними релігіями та людьми з відмінними поглядами – віруючими та невіруючими.
У центрі уваги присутніх були виступи двох спікерів: Олександра Доброєра, директора Європейського інституту соціальних комунікацій (Одеса), – експерта з юдаїзму – та Романа Назаренка з Тілбурзького університету (Нідерланди) – експерта з ісламу. Доповідачі відзначили необхідність спільної праці представників різних віровизнань, адже у секуляризованому світі всі вони мають спільну місію: доносити людям учення про Бога та морально-етичні постулати.
Було наголошено на тому, що в Україні під час Революції гідності, а також нині, в умовах військової інтервенції з боку Росії, християни, мусульмани та юдеї об’єднуються на захист людського життя та свободи окремої особистості.
Про це говорили у своїх виступах також члени харківської мусульманської громади, зокрема заступник голови духовного управління мусульман України «Умма», імам Культурного центру Євген Глущенко та представник ісламської громадської організації «Милість» Сергій Путілін, викладач Колеґії Патріярха Мстислава п. Олександр Польшин та інші присутні. Важливим кроком у пошуку взаєморозуміння учасники конференції назвали подолання стереотипів, які склалися в суспільстві щодо тих чи інших релігійних формацій, а також спільну працю над соціально значущими проектами.
Слід відзначити, що для Сходу України заходи, подібні до міжрелігійного бар-кемпу, який відбувся в Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі, – рідкісне явище, тож важливою була присутність на конференції представників місцевої влади (начальник відділу у справах релігій обласної державної адміністрації Ольга Чернявська), політичних партій (один із лідерів ВО «Свобода» Ігор Швайка), журналістів (Тарас Антошевський, директор Релігійно-інформаційної служби України), різних гілок християнства (пастор Німецької євангелично-лютеранської церкви України Павло Шварц та священик Харківського екзархату УГКЦ о. Віктор Мартиненко), клиру та мирян Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.
Фоторепортаж про подію вміщено за адресою: https://goo.gl/photos/SkFb6KvFisMVBFh88
————————————————————-
* – бар-кемп (англ. BarCamp) — неформальні, демократичні, відкриті інтерактивні зустрічі людей, метою яких є інтеграція середовища, обмін досвідом і ідеями

(Переглянуто 204 разів, 1 переглядів сьогодні)