Суворі обмеження, вжиті у зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19, наклали сумний відбиток на відправу богослужінь останньої передвеликодньої неділі, в яку згадується вхід Господній до Єрусалиму. Свято-Дмитрівська парафія Харкова з перших днів карантину вдалася до необхідних запобіжних заходів, покликаних захистити здоров’я вірних від небезпеки. Цьому сприяла належність до парафіяльної громади кількох висококваліфікованих лікарів.

Приміщення храму ретельно дезінфікується, умовою присутности в храмі є захисна маска. Число парафіян у храмі обмежене десятьма. Сповідь  проводиться в окремому приміщенні; і священик, і сповідник повинні мати захисні маски. Вірні вже призвичаїлися до побожного й обережного прийняття Святих Таїн, не дотикаються ложечки устами. А після кожного причасника ложечка занурюється в спиртовий розчин.

Настоятель митр. прот. Віталій Зубак і парафіяльна управа наполегливо просили вірних на час карантину стриматися від безпосередньої участи в богослужіннях і єднатися в молитві через її трансляцію в соціяльній мережі Facebook на сторінці Свято-Дмитрівської парафії (https://www.facebook.com/stdemetryuaoc/). Трансляцію забезпечує Віталій Липинський. Тому, на відміну від усіх попередніх років, коли на Вербну неділю храм ущент заповнювався вірними, сьогодні він був майже порожнім.

Напередодні свята Входу Господнього до Єрусалиму, суботнього вечора, було відправлено всеношну службу, а в сам день свята, 12 квітня, – Святу Літургію. Очолив богослужіння архиєпископ Ігор (Ісіченко), йому співслужив о. Віталій Зубак.

vlcsnap-2020-04-12-19h47m21s062Владика Ігор виголосив проповідь (http://www.youtube.com/watch?v=GpBbFCgNxn0&feature=c4-overview&list=UU0j-Hzu5LvbKESTbo1nOQnQ), а після заамвонної молитви освятив вербові галузки, які з огляду на ранню весну вже вкрилися зеленими листочками.

IMG_20200412_101105 IMG_20200412_101134Сестрицтво подбало про передачу освячених гілочок усім, хто не зміг прийти до храму й просив про це. А тим, хто брав участь у богослужінні через відеотрансляцію, було рекомендовано після виголошення архиєреєм молитви освячення самостійно покропити галузки свяченою водою і таким чином долучитися до відправлюваного on-line богослужбового чину дистанційно.

Фоторепортаж про свято вміщено за адресою: https://photos.app.goo.gl/Lb2T7AJdMyVQCMGK9

 

(Переглянуто 249 разів, 1 переглядів сьогодні)