IMG_0079

Єпархіяльна проща до Зарваниці

Завершилася десята єпархіяльна проща клиру та мирян Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви до Зарваниці. Особливістю нашої цьогорічної прощі було те, що вона проходила 17-19 липня 2015 року під час Всеукраїнської прощі, присвяченої 150-й річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького. І ще однією особливістю було те, що наша група паломників складалася з представників Харківсько-Полтавської єпархії та Харківського екзархату УГКЦ.

Серед паломників Харківсько-Полтавської єпархії були парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Глушківка з настоятелем о. Олегом Усовим, Свято-Дмитрівського храму м. Харкова, Свято-Юр’ївського храму м. Полтави. Духовно опікувався паломниками о. Павло Кущ. Група прочан Харківського екзархату УГКЦ також складалася із представників кількох парафій разом із священиками.

Наша група прибула до Зарваниці 17-го липня, в п’ятницю. Відразу було відправлено Святу Літургію в Підземній церкві Марійського Центру. І прочани, які вже підготувалися, висповідавшись, прийняли Святі Тайни. Наступного дня Святу Літургію було відправлено в парафіяльній церкві села Зарваниці. До нас приєдналися парафіяни Харківсько-Полтавської єпархії, які приїхали пізніше, зі Свято-Покровської церкви м. Олешків з настоятелем о. Леонідом Сливканичем та зі Свято- Миколаївської церкви м. Миколаєва. Всі учасники прощі висповідалися та запричастилися Святих Таїн.

Дехто із прочан відвідав Зарваницю вперше. Так, наш братчик, Віктор Гринько, учасник Майдану, взагалі вперше в житті був на прощі. Він також запричастився Святих таїн, брав участь майже у всіх заходах, які були у програмі Всеукраїнської прощі, разом з нашими молодими прочанами: Ольгою Підопригорою, Лесею та Олексієм Слободянюками, Катериною Гребінчук та іншими.

В суботу, 18-го липня, відбулася зустріч Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава з молоддю. Пізніше, після Святої Літургії, відбувся похід зі свічками від парафіяльного храму Зарваниці, де зберігається ікона Матері Божої Зарваницької, до Марійського духовного центру. Десятки тисяч прочан зі свічками нескінченною рікою йшли під спів пісні «Із Києва міста», в якій розповідається легенда про чудесне явлення ікони Божої Матері. Потім на площі біля Собору був відправлений молебень до Богородиці та відбулося освячення меморіалу, збудованого на честь Героїв Небесної сотні та загиблих воїнів АТО. Опівночі там же відбулося освячення води. А вже 19-те липня розпочалося Хресною дорогою та нічним концертом на Співочому полі.

Всеукраїнська проща до Зарваниці завершилася 19-го липня на площі Марійського духовного центру Архиєрейською Святою Літургією, яку очолив Блаженніший Святослав, і де були присутні близько ста тисяч паломників. Але наша програма на цьому не закінчилася. На зворотному шляху прочани відвідали музей-садибу Йосипа Сліпого у селі Заздрість неподалік від Зарваниці.

Дорогою додому в автобусі паломники за традицією християнських прощ почали ділитися – розповідати про те, що їх найбільше вразило, що найбільше запам’яталося під час прощі. Майже для всіх незабутнім став похід зі свічками. Для декого вражаючим було занурення до купелі святої Анни, де температура води цілий рік тримається на рівні чотирьох градусів вище нуля. І майже всі обіцяли, що обов’язково поділяться своїми враженнями з близькими і знайомими, щоб і тим передалося те відчуття осяйного спокою, яке виникає тільки на святому місці.

(Переглянуто 258 разів, 1 переглядів сьогодні)