Сьогодні у гостинних стінах Свято-Дмитріївського храму відбулась лекція очільниці Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Марії Тахтаулової.

Пані Марія детально розповіла про те, для чого існує Інститут національної пам’яті, які завдання стоять перед регіональними представництвами.

Як вищий орган виконавчої влади Інститут реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу.

Серед ключових тем, над якими працює колектив Інституту, переважає історія ХХ століття.

Центральною темою останніх років є сторічний ювілей Української революції 1917-1921 рр. Фактично сьогодні пишеться історія визвольних змагань, адже за радянських часів ця тема замовчувалась, факти подавалися тенденційно, а часом просто перекручувались.

Серед проектів Інституту у напрямі популяризації історії Української революції є відповідна виставка, низка видавничих проектів. Детальніше тут: http://unr.memory.gov.ua

Надзвичайно важливою також є тема Другої світової війни – одна з найбільш міфологізованих сторінок в історії ХХ століття. Інститут системно працює над роз’ясненнями та деконструкцією радянських міфів про «Велику вітчизняну війну», акцентує увагу на долях людей, на українцях, які брали участь у ній. Усі напрацювання з цього приводу зібрані на окремому сайті «Українська Друга світова» (http://www.ww2.memory.gov.ua)

Крім цього, пані Марія розповіла й про підсумки декомунізації, про реформу доступу до архівів репресивних органів, реабілітацію жертв політичних репресій.

У пріоритетах роботи Інституту також є зібрання свідчень про Революцію Гідності, російсько-українську війну.

Пані Марія передала до храмової бібліотеки кілька видань Інституту: “Майдан від першої особи. 45 історій Революції Гідності”, каталог виставки “Спротив Геноциду”, “Усна історія Російсько-української війни”, “Людяність у нелюдяний час”

Фоторепортаж про подію вміщено за адресою: https://photos.app.goo.gl/R1HidMbWwXZTmum59

27.10.2019

Ольга Різниченко,

титар Свято-Дмитрівської церкви УАПЦ

 

(Переглянуто 112 разів, 1 переглядів сьогодні)